Рішення про введення санкцій проти екс-чиновників повинні ухвалювати правоохоронні та судові органи, а не Верховна Рада. Таку думку виданню Гордон висловив донецький журналіст, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу, головний редактор інтернет-видання "ОстроВ" Сергій Гармаш, передають Патріоти України.
Журналіст прокоментував провалене парламентом голосування за постанову про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та низки інших екс-чиновників.
"Чому Рада провалила введення персональних санкцій проти Януковича і його чиновників? З юридичного погляду документ дуже сумнівний, незрозуміло, хто оцінював причетність цих людей до порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Такі рішення повинні ухвалювати на рівні правоохоронних і судових органів. Найімовірніше, це було політичне голосування: хтось хотів подивитися, як проявлять себе нардепи", – зазначив Гармаш.
За його словами, зараз немає правових підстав для внесення бізнесмена Ріната Ахметова в санкційний список.
"Чому в списку немає Ахметова? Думаю, Ляшко наполіг, інакше б не поставив своє ім'я як одного з авторів проекту постанови, а Радикальна партія б не проголосувала. Але от навіщо "Народний фронт" сам себе підставив, не зрозуміло, схоже на операцію з виявлення своїх політичних противників усередині фракції. Я дуже негативно ставлюся до Ахметова, він – упир і кровопивця Донбасу. Але навіть я вважаю, що юридично внести його в цей список неможливо, немає доказів його причетності до тероризму", – підкреслив журналіст.
На його думку, бізнесмен Дмитро Фірташ опинився в списку санкцій тому, що не перебуває в Україні.
"Чому Фірташ, на відміну від Ахметова, потрапив у санкційний список? Фірташ у вигнанні, а Ахметов – чинний персонаж української політики, фактично бізнес-партнер Порошенка, навіть дружина президента на телеканалі "Україна" випускає програму. Плюс частина Опоблоку, контрольована Ахметовим, відстоює в парламенті інтереси Порошенка.
За нинішньої влади Ахметову навряд чи загрожує навіть потрапляння в санкційні списки. Автори проекту постанови чудово розуміли: документ через парламент не пройде. Але політики нічого не роблять без оглядки на те, як це можна використовувати у грі з електоратом. Наблизяться вибори – і це провальне голосування всі згадають", – резюмував Гармаш.
Зупинення військової допомоги США безпосередньо вплине на здатність України відбивати ескалацію російських повітряних атак. Про це 2 липня пише The New York Times, передають Патріоти України. На паузу поставлено постачання ракет для американських систе...
Заставу за віцепрем'єр-міністра та міністра національної єдності Олексія Чернишова, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, внесли частинами у різні дні. Одну з частин внесла його дружина Світлана. Про це у середу, 2 липня, повідомив проєк...