Західні аналітики вважають, що заява китайського посла у Франції Лю Шає, у якій він поставив під сумнів суверенітет України, спричинила подальший дзвінок китайського лідера Сі Цзіньпіна президентові України Володимиру Зеленському. Про це 26 квітня написало видання Financial Times, передають Патріоти України.
Неназваний високопосадовець ЄС сказав, що цей дзвінок багато хто розглядає як "контроль шкоди" після висловлювань посла. Він пояснив, що Китай хоче "повернутися у гру, щоб його розглядали як учасника [мирного] процесу".
Водночас аналітики кажуть, що Китай розуміє, що йому потрібно зробити більше, щоб переконати Європу у своїй щирості, якщо він хоче брати участь у якомусь повоєнному врегулюванні. Це особливо важливо, оскільки ЄС розпочинає роботу над новою політикою щодо Китаю, яку, як очікують, завершать до кінця червня.
"Росія може не виграти цієї війни. Китай хоче, принаймні, мати право голосу в Україні після конфлікту, щоб запобігти повному повороту України на Захід у процесі постконфліктного державного будівництва", – сказав старший науковий співробітник із Китаю в Азіатсько-Тихоокеанській програмі Chatham House Ю Цзе.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...