Дзвінком Сі Цзіньпіна Зеленському Китай намагався компенсувати шкоду від заяви посла, - Financial Times

Західні аналітики вважають, що заява китайського посла у Франції Лю Шає, у якій він поставив під сумнів суверенітет України, спричинила подальший дзвінок китайського лідера Сі Цзіньпіна президентові України Володимиру Зеленському. Про це 26 квітня написало видання Financial Times, передають Патріоти України.

Неназваний високопосадовець ЄС сказав, що цей дзвінок багато хто розглядає як "контроль шкоди" після висловлювань посла. Він пояснив, що Китай хоче "повернутися у гру, щоб його розглядали як учасника [мирного] процесу".

Водночас аналітики кажуть, що Китай розуміє, що йому потрібно зробити більше, щоб переконати Європу у своїй щирості, якщо він хоче брати участь у якомусь повоєнному врегулюванні. Це особливо важливо, оскільки ЄС розпочинає роботу над новою політикою щодо Китаю, яку, як очікують, завершать до кінця червня.

"Росія може не виграти цієї війни. Китай хоче, принаймні, мати право голосу в Україні після конфлікту, щоб запобігти повному повороту України на Захід у процесі постконфліктного державного будівництва", – сказав старший науковий співробітник із Китаю в Азіатсько-Тихоокеанській програмі Chatham House Ю Цзе.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ліха бєда начало": Чорноморський флот почав тікати до Каспійського моря, – Коваленко

понеділок, 27 травень 2024, 17:48

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що єдиним варіантом для росіян врятувати свої кораблі — вивести їх у Каспійське море. Однак їхня присутність значно збільшить ударний потенціал РФ у регіоні. . Росія перемістила ще недобудован...

У селі грандіозний ювілей — 200-ліття церкви!

понеділок, 27 травень 2024, 17:40

Сокровенне. Найбільше всі ми разом узяті, українська держава в цілому, завинили перед нашими славними жіночками колгоспницями, котрі все своє нужденне життя гнули спину в буряківничих ланках. На наших джуринських, у тому числі, подільських ланах і крут...