Якби мій підрозділ у 2023-му побачив відкриті групи окупантів - жити їм було б пару хвилин. Чому під Вовчанськом зараз не так? - Юрій Луценко

"Щодо Вовчанська", - пише український політик та колишній генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"1. Паніці – ша! Ніяких катастрофічних подій не відбулося. Росіяни продовжують стратегію розсмикування наших резервів. До запорізького, курахівського, часів ярського й лиманського напрямку вони додали свіжий – вовчанський. Підозрюю, що скоро десь на Сумщині з'явиться наступний. Чому це небезпечно? Бо сили ворога стабільно збільшуються. А наша мобілізація через політичні ігри влади – явно неадекватна рівню загрози.

2. Не підтримую масових криків про зраду через відсутність фортифікацій у зоні прикордонних боїв. Головний рубіж оборони не має бути розміщений упритул до кордону. Але! Правда в тому, що на всьому просторі між кордоном і фортифікаціями мала бути створена смуга забезпечення рубежу оборони. Це – мінні поля, протитанкові рови й головне – вогневе враження цієї смуги. З відомого відео ми бачимо протилежне: русня, не ховаючись, групами по 10–15–30 осіб відкрито шпацерує по Україні. І це – предмет для відповідальності військових.

3. Якби мій підрозділ аеророзвідки під Бахмутом у 2023-го побачив такі відкриті групи окупантів – жити їм було б пару хвилин. Чому під Вовчанськом у 2024-му цього не сталося? Відповідь дають масові звернення військових про Mavic і FPV-дрони. Їх банально немає! І це при тому, що уряд виділив на них $1,5 млрд. Президент після цього пообіцяв 1 млн дронів. Прем'єр пізніше відзвітував, що 300 тис. проплачені. А Міноборони повідомляє, що з усіх джерел за цей рік отримали 145 тис. Скільки з них від волонтерів – легко уявити, якщо лише Порошенко передав у війська 15 тис. Цей критичний дефіцит дронів не прикриєш американським Конгресом чи німецьким Бундестагом. Це – вирок українській владі і її балаболам.

4. Чи є предмет для відповідальності військово-цивільної адміністрації? Побачимо, коли ворог підійде до основних фортифікацій. Повідомлення про те, що їх будували фірми-одноденки – дуже насторожують.

5. Чому обурення таке велике? Бо події під Вовчанськом демонструють, що влада так і не зробила висновків із власної безвідповідальної політики перед війною, коли десятки мільярди доларів йшло не на ЗСУ, а в асфальт. Лише в останній рік перед війною туди зарили $13 млрд!

Зараз ЗМІ на прикладі фірми "Автомагісталь південь" уже публікують докази, що 10% цих коштів учасники "Великого крадівництва" переводили в готівку для передання нагору. У 2022-му ця злочинна афера була зупинена, гроші пішли на ЗСУ. Але апетити голіковсько-тимошенківських сирот довго не потерпали. Автодор перейменували на Агентство відновлення, яке за минулий і цей рік знову освоює $1,6 млрд! У тому числі – 369 млн на дорогу Харків – Вовчанськ – КПП "Чугунівка", по якій так зручно йдуть російські окупанти. Варто звернути увагу на пріоритети: за два роки війни уряд виділив $1,6 млрд на утримання і ремонт доріг і $1 млрд на фортифікації. Одразу видно, хто ближче до тіла – ЗСУ чи асфальтоукладачі.

Замість висновку – фізика: несуча здатність моста визначається міцністю його найслабішої опори. Це не про гарнізон Вовчанська. Це про гарнізон Печерська".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Головне, щоб голову сонце не напекло : Очільник ВР енергійно спростував інформацію про "канікули" парламенту

середа, 24 липень 2024, 13:30

Українцям не треба доводити, як важко працювати в округах вміють нардепи. Колоніальний загар завжди видає тих, хто провів "літо в полі", як то кажуть з народом, а не в напівмороку пильних кабінетів напрацьовував нудні папірці для унормування життя держави

Несуться до прірви

середа, 24 липень 2024, 12:30

Коли політики з авторитарними замашками вирішують стати «великими диктаторами», вони мають памʼятати: це шлях, який вимагає чималого хисту. Бажання, хитрості, підлості і жорстокості – мало. Суспільство чинить спротив. Якщо не вмієш подолати – зупинись ...