Хіти тижня. Снитківське диво: Квітка, що попереджає про трагедії

Долина жовтих ірисів розкинулася за селом Снитків Вінницької області, на території місцевого заповідника.

Близько півтора гектара займають тільки ці квіти, які зазвичай розпускаються в середині травня, повідомляють Патріоти України.

Але не завжди. Іриси як ніби відчувають близьку біду і не зацвітають перед нехорошими подіями в країні.

Так, старожили розповідали, що іриси не цвіли перед Голодомором на початку 1930-х, перед війною і розстрілом євреїв в 1940-х, що не прикрасили жовтим кольором долину і в 2014-му - тоді, кажуть в місцевій сільраді, розпустилися бутони можна було по пальцях порахувати.

- Старожил нашого села незряча Михайлина, їй було вже під 100 років, розповіла мені, що долина - не проста, по ній проходить нерв Божий - так і сказала, - розповів голова Снитківський сільради Віктор Ольшевський. - Старенька пояснила, що долина раніше попереджала про трагедії - не цвіла перед ними. і, зіставивши час, коли Доліна не цвіла і події, що послідували за цим, можна простежити таку закономірність.

Цього року місцеві жителі задумалися про майбутнє - долина також не поспішала цвісти. Але в останні дні травня все-таки розкрилися перші бутони - запізнилися, мабуть, через травневі заморозків і відсутності дощів.

- Не подумайте, що ми гадаємо на майбутнє по ірісам - зовсім ні, - каже Віктор Ольшанський. - Але старі люди також не брешуть - знають, що кажуть.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Між вогнем і парканом з колючого дроту: Стадо оленів чудом врятувалося з вогняної пастки (відео)

четвер, 5 серпень 2021, 7:50

Олені злякано металися з боку в бік і не знали, куди їм подітися. В американському штаті Монтана стадо оленів потрапило в пастку між вогнем і парканом з колючого дроту. Про це повідомляє Telegram-канал Life SHOT, інформують Патріоти України. . Відзнач...

Суто українські предмети побуту, які використовуються і на сьогодні (фото)

четвер, 5 серпень 2021, 7:30

Навіть прості побутові речі використовували сторіччя тому. Творці велосипеда чи літака справді мали докласти багато зусиль, щоб втілити задум в життя. А от зараз придумати щось просте й величне складніше. Навіть прості побутові речі використовували ст...