Хіти тижня. Снитківське диво: Квітка, що попереджає про трагедії

Долина жовтих ірисів розкинулася за селом Снитків Вінницької області, на території місцевого заповідника.

Близько півтора гектара займають тільки ці квіти, які зазвичай розпускаються в середині травня, повідомляють Патріоти України.

Але не завжди. Іриси як ніби відчувають близьку біду і не зацвітають перед нехорошими подіями в країні.

Так, старожили розповідали, що іриси не цвіли перед Голодомором на початку 1930-х, перед війною і розстрілом євреїв в 1940-х, що не прикрасили жовтим кольором долину і в 2014-му - тоді, кажуть в місцевій сільраді, розпустилися бутони можна було по пальцях порахувати.

- Старожил нашого села незряча Михайлина, їй було вже під 100 років, розповіла мені, що долина - не проста, по ній проходить нерв Божий - так і сказала, - розповів голова Снитківський сільради Віктор Ольшевський. - Старенька пояснила, що долина раніше попереджала про трагедії - не цвіла перед ними. і, зіставивши час, коли Доліна не цвіла і події, що послідували за цим, можна простежити таку закономірність.

Цього року місцеві жителі задумалися про майбутнє - долина також не поспішала цвісти. Але в останні дні травня все-таки розкрилися перші бутони - запізнилися, мабуть, через травневі заморозків і відсутності дощів.

- Не подумайте, що ми гадаємо на майбутнє по ірісам - зовсім ні, - каже Віктор Ольшанський. - Але старі люди також не брешуть - знають, що кажуть.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"По собственному желанию у нас министры и премьеры уходят редко. Обычно держатся за кресла всеми конечностями", - Сазонов

субота, 15 травень 2021, 13:15

"Скажи премьеру "До свидания". Дорогие друзья, вы будете смеяться, но нас практически постигла тяжкая утрата. Два министра хотят дезертировать. Министр инфраструктуры Владислав Криклий и министр экономики Игорь Петрашко. Тут бы самое время пошутить про...

Із зміїного молока...

субота, 15 травень 2021, 12:59

Різне між людьми буває... Мій другий газетярський старт по завершенні примусової, зовсім безрадісної служби на флоті знову починався у Шаргороді на початку сімдесятих. Але цього разу я був уже справжнім редакційним вовком, не те, що попереднє хлопча, к...