Кремлю життєво необхідна "маленька переможна війна". Хто на черзі? - Марина Данилюк-Ярмолаєва

"Схоже, що надії Путіна на великий літній реванш в Україні глибоко забуксували. Замість переможних новин - на Росію йдуть лише труни з убитими окупантами. Зупинити військовий маховик теж неможливо, інакше держава, переведена на мілітарні рейки - просто розвалиться. Залишається один вихід - захопити якусь маленьку країну, і розмахувати прапором перемоги перед кровожерним плебсом. Отже, куди націлився кремлівський карлик?" - пише журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Воєнна сутичка Ізраїлю з Іраном вибила з рук Путіна важливий козир, який він витягував з рукава під час теплих розмов з Трампом. Від початку перемовин про війну в Україні кремлівський вождь пропонував себе у ролі посередника з Іраном. Але Ізраїль з допомогою Вашингтона і сам влучно покоцав ядерні центрифуги. Тож недарма Трамп в кулуарах саміту НАТО заявив, що допомога Владіміра уже не треба, хай там розбереться з Росією, тобто війною в Україні.

Тож "вікно можливостей" у Росії, аби показати свою крутість, не таке і велике. Тим більше, що ніхто на місці не сидить, і в державах-сусідках постійно як не військові збори, то потужні збройні закупівлі. Досвід повномасштабного нападу на Україну навчив інші країни, які мають спільний кордон з Мордором, що краще не перерізати стрічки десь на зупинках, бо ракети для ППО мають бути завжди.

Зміна риторики Трампа може бути пов'язана з тим, що йому нарешті почали класти на стіл аналітичні записки з намірами Росії влаштувати маленьку переможну війну на кордонах НАТО. Недарма ж державний секретар Марко Рубіо зараз масово повертає на роботу фахівців Ради нацбезпеки, яких позвільняв бабій і любитель легких наркотиків Ілон Маск.

Чому Путін кладе око саме на Естонію? По-перше, це маленька та доступна ціль, де аж кишить російське населення, яке не хоче змінюватись і еволюціонувати із гусені в метелика. Другий фактор - тема прориву через Сувальський коридор останнім часом згорнулась. Бо поки інші західні сусіди чекали, що Україна та Росія якось "сойдутся посєрєдінє, як в 2015", міноборони Польщі ще у 2022 році вирішило організувати найбільшу сухопутну армію Європи. Так, є проблеми з браком людей для служби та виробництва озброєнь, вчорашньої військової промисловості та значного навантаження на економіку, але обсяги поголовного озброєння вражають. Поляки точно стрілятимуть, і ніяких сентенцій про "мишебратья" не буде.

Утім, ще важливіший фактор - Білорусь не хоче вляпуватись у загарбницькі війни з Путіним знову, і хоче пропетляти. Саме тому Олександр Лукашенко тісніше дружить з Китаєм, ручкався з посланцем Трампа Кітом Келлогом та навіть для цих гойдалок звільнив із тюрми опозиціонера Сергія Тихановського, що провів за ґратами понад 5 років.

Естонія - ідеальна ціль, бо це вихід Росії на Балтійське море. Без контролю над цією ділянкою - російський флот може достроково завершити участь у будь-якій війні. Бо ж зустрічаються якось Фінляндія, Швеція та Латвія з Литвою - і все виносять. Або у кращому випадку хвалений Балтійський флот відпочиває в корабельних доках, поки у світі триває нова світова війна. Ні перемоги, ні участі.

Путін не хоче завершувати війну в Україні, бо навіть хитке перемир'я, - то загроза його життю та збагаченню його найближчого оточення. Відмовитись від "асвабажденій" хоч когось - це поглянути в очі власним внутрішнім проблемам та зайнятись розв'язанням проблем росіян, які щодня отримують гроби з-під Сум та Покровська".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ вдало контратакували на Покровському напрямку - ISW

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:25

У своєму свіжому звіті ISW повідомляє, що українські війська зміцнили свої позиції в районі південного сходу Новоекономічного, неподалік Покровська. Дослідники підтверджують цей успіх завдяки геолокаційним відеозаписам, оприлюдненим 16 липня, передають...

Народні прикмети на 18 липня. Що цього дня прийнято робити для здоров'я, а чого не робити, щоб не відвадити гроші й удачу

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:05

18 липня за новим церковним календарем (31 липня - за старим) - день пам'яті святого мученика Еміліана, який загинув за віру. У народі день дістав назву Омелянів. 18 липня за старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Євсевія, єписк...