Масована російська мінна оборона може дати зворотний ефект, - експерти

Україна в ході контрнаступу на півдні стикається з незліченною кількістю російських протипіхотних і протитанкових мін. Такий підхід Росії до оборони з посиленим використанням мін, безумовно, уповільнив просування українських військ, передають Патріоти України.

Однак, замінована оборона південного фронту може також обмежити можливості і окупаційних військ Росії, пише Newsweek. Мінні поля, особливо закладені поспіхом і безсистемно, могли стати серйозною проблемою для самих окупантів, якщо вони захочуть спробувати досягти неодноразово заявлених Кремлем цілей війни.

"Росіяни так сильно замінували південь, що вони також не можуть просуватися вперед. Їхні війська опиняться на тих же мінних полях, які вони так масово заклали на півдні", - повідомив Марк Войгер, колишній спеціальний радник у справах Росії та Євразії тодішнього командувача армією США в Європі генерала Бена Годжеса.

"Навіть якщо уявити, що український контрнаступ забуксує, навіть якби росіяни захотіли контратакувати, я не думаю, що вони могли б зробити це зараз з усіма тими важкими укріпленнями і мінними полями, які в них там є", - додав Войгер.

Він також зазначив, що на півдні російські сили майже притиснуті до цієї лінії зіткнення. "Якщо ви хочете продемонструвати ініціативу і показати тактичну майстерність і маневри, це, ймовірно, буде на сході. Я не думаю, що вони були дуже відповідальними щодо картографування всього, що вони закладали", - каже Войгер.

Директор і співзасновник групи підтримки оборони України, що базуэться в Києві, Ерік Крамер також вважає, що російський підхід до встановлення мін на півдні, мабуть, має пріоритет за обсягом.

"Їхня розстановка мін відбувається вкрай безсистемно, і це може створити для них проблеми. Проблема з усіма цими мінними полями полягає в тому, що росіяни не роблять карти мін. На заході, у США, всякий раз, коли ми встановлюємо мінне поле, повинна бути велика карта, яка дається всім, особливо дружнім силам", - сказав він.

"У вас завжди є смуги, щоб ви могли пройти через них, щоб союзники могли пройти", - зазначив Крамер. Але з російського боку "ніякого мінного картографування немає".

Він також згадав кадри, надіслані з фронту українськими військами, з якими він працював. "Вони показали мені кілька фотографій лісистої місцевості, я б сказав, площею 10 квадратних метрів. Мабуть, 10 або 15 протипіхотних мін були просто кинуті на землю, скрізь, поруч одна з одною. Їх теж кріплять на дерева, деякі сховають так, що ви заспокоїтеся думаючи, що бачили всі міни, а потім є дещо заховане. Вони просто схиблені на мінах", - розповів Крамер.

За його словами, така установка мін російськими військами узгоджується з більш широким низькотехнологічним військовим підходом з великою кількістю жертв в Україні.

"Те ж саме вони роблять і з неприцільними обстрілами. Вони стріляють по своїх, якщо на них нападають українці. Їм все одно. Те, як вони ставляться до людського життя, їм просто все одно, порівняно з українцями. Це може викликати у них проблеми в майбутньому, але я не думаю, що їх це хвилює", - вважає Крамер.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Ультиматум Трампа Путіну не може не подобатись. Цікаво, як буде реагувати Путін, - Фурса

середа, 22 січень 2025, 19:44

"Трамп висунув Путіну ультиматум. Так, там спочатку було про любов до Росії, про 60 млн загиблих і інша нісенітниця Але… Далі було "але"… А ми ж знаємо, все, що написано до "але" – немає жодного сенсу", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй...

Deja vu

середа, 22 січень 2025, 16:27

Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...