24 квітня за новим стилем (7 травня за старим) - вшановують пам'ять мученика Сави Стратилата і з ним 70-ти воїнів, преподобного Саву Києво-Печерського та Єлизавету Чудотворницю, а також вшановує пам'ять великого мученика Євсевія Нікомідійського, що поклав життя заради служіння Богу та , а також Молченську ікону Божої Матері. За юліанським календарем сьогодні вшановують священномученика Антипа з Пергама Асійського.
***
Сава жив у III столітті, був хоробрим воїном і удостоївся чину воєводи-стратилата. Він сповідував християнство і часто допомагав нужденним і знедоленим, за що набув дару чудотворення і зцілення.
Імператор Авреліан, дізнавшись про віросповідання Сави, намагався змусити його зректися віри. Коли Сава відмовився, його піддали тортурам, але воєвода дивом залишався неушкодженим. 70 воїнів, які стали свідками цього, теж увірували в Христа. Їх засудили до страти, а святого Саву кинули в темницю. Він загинув, але так і не зрікся віри.
***
Про Саву Печерського збереглося небагато інформації. Відомо, що він жив у XIII столітті і подвизався в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря. У "Книзі про святих" і в каноні служби Києво-Печерським Саву Печерського називають чудотворцем. Пам'ять його звершується 24 квітня - заради тезоіменитства зі святим Савою Стратилатом.
***
Молченська ікона Божої Матері - це головна святиня Молченського жіночого монастиря, що знаходиться в Путивлі (Конотопський район Сумської області), а також одна з найбільш шанованих ікон Північно-Східної України.
Образ з'явився 1405 року на болоті Молче. До цього, у XIII столітті тут жили ченці Києво-Печерського монастиря, які сховалися від татаро-монгол. Після смерті ченців про них забули, але в XV столітті на дереві біля болота з'явилася ікона Богоматері. Сяючий образ помітив бортник, він же почув голос, який говорив про зведення на цьому місці церкви. Бортник розповів про явище, духовенство та мешканці міста вирушили на місце й відслужили там молебень, а дехто навіть зцілився.
На тому місці спочатку побудували каплицю, а потім Різдво-Богородичну церкву. Згодом там виникла Молченська пустинь, яку в 1600-х роках зруйнували татари. Але ченці сховали образ у новому міському чоловічому монастирі - Великій Молченській обителі. На жаль, унаслідок пожежі ікона загинула, але зберігся перший список (копія) образу, створений 1724 року. Він також вважається чудотворним.
Коли 1923 року Молченський монастир закрили, ікона зникла. Але 1969 року одна вдова передала місцевому священику Георгію старовинну ікону. Священик зрадів, сподіваючись, що це втрачений образ, але виявилося, що це був Володимирський образ. Однак згодом під ним виявили чудотворну Молченську ікону. Вона зберігалася в будинку священика до 1995 року, а потім її перенесли у нововідкриту Молченсько-Путивльську обитель. Зараз святий образ перебуває в храмі Різдва Пресвятої Богородиці і славиться своєю цілющою силою.
***
Євсеїв день з давна в Україні присвячували посіву зернових культур, насамперед - вівса. Остаточному рішенню посіву вівса сприяло багато прикмет, які свідчили про настання вдалого часу - це цвітіння калини, поява сережок на березі або поява дубового листя.
У це свято не лише сіяли овес, а й готували страви з цієї культури - каші, печиво, кисіль, оладки. За повір'ям, така їжа сьогодні приносить гарне самопочуття і міцне здоров'я.
Свято 24 квітня вважається невдалим для подорожей. Річ у тім, що наприкінці квітня дороги розмивалися і покривалися непрохідним брудом. Люди боялися загрузнути в дорозі, тому далеко від дому до потепління не виїжджали.
Також сьогоднішній день вважається нещасливим для ведення бізнесу та риболовлі. А жінкам сьогодні не варто займатися рукоділлям.
Не варто цього дня їсти борошняні вироби, інакше заболить живіт, але можна їсти вівсяні страви.
Не варто себе жаліти, згадувати старі образи і неприємності, заздрити іншим. Якщо проведете день у негативних емоціях, то так буде протягом року.
Не мстіть і не робіть злих вчинків сьогодні, інакше скоєне повернеться бумерангом.
Невдалий день для ведення бізнесу, укладення угод, запуску нових проєктів.
Не можна рибалити, поки триває нерест риби.
За доволі короткий проміжок часу противник здійснив суттєві просування, окупувавши Пантелеймонівку, Валентинівку, зайняв практично весь населений пункт Суха Балка і вже здійснює спроби штурмових дій на Романівку. Досить неприємна ситуація складається в...
"Вихід Трампа з переговорного процесу буде ще одним його пострілом у ногу. Адже буде йтися не просто про російсько-українську війну, а про здатність США впливати на ключові безпекові процеси у світі. Ця війна занадто міцно пов'язана з іншими міжнародни...