Християни східного обряду 7 січня за новим стилем відзначає Собор Іоанна Предтечі. Це свято настає наступного дня після Водохрещі. У цей день згадують Іоанна Хрестителя - саме він був тією людиною, яка хрестила Ісуса.
В українців у цей період добігли кінця Святки і почався період гулянь і весіль, який називався М'ясоїд. Якщо у Святки було прийнято відпочивати, то на М'ясоїд селяни поверталися до роботи. Молодь починала грати весілля.
За традицією, у свято 7 січня потрібно випити зранку склянку освяченої води, яку набрали у церкві на Водохрещу. Тоді протягом року людина буде здоровою та щасливою. Чоловіки цього дня випивали кілька ковтків пива, щоб у новому році не було приводу для сліз.
За старим (юліанським) календарем у цей день віруючі відзначали Різдво Христове. Раніше ми писали, коли правильніше відзначати Різдво - 25 грудня або 7 січня.
Українські різдвяні традиції мають дуже давнє походження. У народне свято 7 січня діти та дорослі розігрували вертеп, тобто театральну сценку про народження Ісуса Христа. В українців були свої традиційні персонажі вертепу – Дід, Баба, Цар Ірод, Ангел, Пастух, Козак та інші.
Діти та молодь сьогодні читають колядки на Різдво. З піснями ходять по сусідніх будинках і бажають господарям здоров'я, за що отримують частування. Популярною різдвяною піснею в Україні є "Щедрик, щедрівочка".
Різдво в Україні відзначають з масовими гуляннями, ярмарками і багатим святковим столом. Їжу зазвичай готують пісну, оскільки за святковий стіл сідають ще на Святвечір, коли продовжується Різдвяний піст. У давні часи наші предки готували такі страви на Різдво, як бобальки, січеники і креплики.
У давні часи ялинку було прийнято ставити саме на Різдво, а не на Новий рік. Також подарунки дарували саме до Різдва. Головною стравою на столі була кутя на Різдво.
Доброю прикметою вважається, якщо сьогодні першим в будинок зайде чоловік. А якщо першою зайде жінка, то може трапитися біда.
Не можна надягати брудний і порваний одяг сьогодні.
На Різдво не можна працювати.
Церква засуджує будь-які ворожіння на Різдво.
Полювати і рибалити в цей день не варто.
За давньою прикметою господарям не можна залишати святковий стіл раніше гостей.
1. Вороже командування продовжує процес підготовки та оснащення своїх штурмових підрозділів, насамперед щодо їх адаптації до мінливих умов ведення бойових дій у тактичній зоні. . Зокрема, противник активно оснащує свої штурмові (передові) підрозділи л...
Російський диктатор Путін не поїде на переговори з українським президентом Володимиром Зеленським до Туреччини, оскільки це виглядало б як передача ініціативи, яку Кремль намагається утримувати. Таку думку в етері Еспресо висловив політичний аналітик В...