Ви будете шоковані: Чому в СРСР забороняли кетчуп

Історія кетчупу в Радянському Союзі – це доволі цікава та дещо неоднозначна тема. Цей соус пройшов довгий шлях та зрештою, через нетерпимість до усього американського, був заборонений. Така проста річ, як кетчуп, стала показовим прикладом того, як пропаганда СРСР впливала на побут радянських громадян. Про це детальніше розповіло видання "Про цікаве", передають Патріоти України.

Можливо, для когось це стане новиною, але справжній кетчуп, приготований за американською технологією з'явився в СРСР за довго до падіння залізної завіси. Цьому посприяв нарком харчової промисловості Анастас Мікоян. Він під час відрядження до США скоштував кетчуп та вирішив налагодити його виробництво і в союзі. Це було не складно, адже томатів в СРСР було вдосталь, а технологія виробництва була простою.

Радянські люди спершу насторожено поставилися до появи нового соусу з дивною назвою, тому була розгорнута масштабна рекламна кампанія, де говорили, що кетчуп можна і потрібно додавати скрізь. У середині 30-х років минулого століття про цей американський соус говорили всюди.

Популярна в союзі "Книга про смачну та здорову їжу" у першому видання 1939 року пропонувала такі страви, як "Баклажани, смажені з кетчупом", "Рисова каша з кетчупом і сиром" та навіть радила заправляти кетчупом борщ.

Заборона кетчупу

Не дивно, але з початком війни виробництво соусу призупинили, однак після того, як вона завершилася, відновлювати його ніхто не збирався.

У 1948 році в країні почалася боротьба з космополітами, а над планетою повисла загроза Третьої світової війни. США перетворилися з друга та союзника СРСР в ворога та конкурента, тому навіть і мови не могло бути про те, щоб пропонувати людям щось американське. У "Книзі про смачну та здорову їжу" 1952 року вже немає навіть і згадки про кетчуп.

Тому незабаром СРСР "вигадав" власні томатні соуси, наприклад, "Південний", "Краснодарський", "Гострий". Вони були більш густими, ніж кетчуп, але не мали великої популярності. Згодом, у 1960-х роках в СРСР почали завозити болгарський кетчуп, а якісні імпортні соуси в магазинах почали з’являтися лише в 1990-х роках.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 12 квітня. Українці здавна цього дня задобрювали домовика

субота, 12 квітень 2025, 7:05

12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) вшановує пам'ять преподобного єпископа Василя Парійського, священномученика Зінона Веронійського та преподобного Ісаака Сиріна. За юліанським календарем вшановують преподобного Іоанна Ліствичника, нагадую...

Експерт показав, чим росіяни начиняють "шахеди", якими б'ють по Україні (фото)

п’ятниця, 11 квітень 2025, 22:59

Росіяни запускають по Україні ударні безпілотники-камікадзе типу "Шахед" із підсиленою бойовою частиною. Про це український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов повідомив у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. Він ...