Ракета-носій "Маяк-3.9S" розробляється як під космодром "Байконур" так і можливість використовувати інші стартові майданчики. "Маяком" дуже зацікавлений Казахстан, котрий і лобіює розвиток українського ракетобудівництва у цьому напрямку. До співпраці може долучитись і Саудівська Аравія. Про це і багато іншого йшлося на міжнародній конференції "Космічні технології: сучасне та майбутнє", зазначають Патріоти України.
"Маяк-3.9S" суттєво перевершуватиме ракету "Зеніт" за технічними характеристиками. Генеральний директор українського конструкторського бюро "Південне" Олександр Дегтярьов зауважив, що при виробництві ракети "Зеніт" використовувалося 70% комплектуючих російського виробництва, серед яких і двигун першого ступеню РД-171М і система управління. Очільник КБ "Південне" наголосив, що на зміну цим комплектуючим буде запущений процес створення аналогічної продукції українського виробництва, що є ключовим для розвитку перспективного класу ракет, після припинення українсько-російського співробітництва у ракетобудівній галузі.
Що відомо про ракети-носії сімейства "Маяк"?Ці ракети призначені для виведення космічних апаратів на низькі і середні навколоземні орбіти, включаючи сонячно-синхронні. У ракеті використовуватимуть екологічно чисту паливну пару "рідкий кисень – гас". Сімейство ракет-носіїв "Маяк" створюють на базі ракет типу "Зеніт" і "Циклон", що існують.
У Росії перестав літати кожен другий літак Airbus A320/A321neo : із 66, що знаходяться в розпорядженні російських авіакомпаній, у повітря більше не піднімаються 34, передають Патріоти України з посиланням на російський "Комерсант". Найбільш складна сит...
У 2024 році 87% компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА) підвищили зарплати своїм працівникам. У 2025 році це планують зробити 88% компаній, передають Патріоти України з посиланням на опитування ЄБА. За даними опитування, 36% компаній планую...