Ракета-носій "Маяк-3.9S" розробляється як під космодром "Байконур" так і можливість використовувати інші стартові майданчики. "Маяком" дуже зацікавлений Казахстан, котрий і лобіює розвиток українського ракетобудівництва у цьому напрямку. До співпраці може долучитись і Саудівська Аравія. Про це і багато іншого йшлося на міжнародній конференції "Космічні технології: сучасне та майбутнє", зазначають Патріоти України.
"Маяк-3.9S" суттєво перевершуватиме ракету "Зеніт" за технічними характеристиками. Генеральний директор українського конструкторського бюро "Південне" Олександр Дегтярьов зауважив, що при виробництві ракети "Зеніт" використовувалося 70% комплектуючих російського виробництва, серед яких і двигун першого ступеню РД-171М і система управління. Очільник КБ "Південне" наголосив, що на зміну цим комплектуючим буде запущений процес створення аналогічної продукції українського виробництва, що є ключовим для розвитку перспективного класу ракет, після припинення українсько-російського співробітництва у ракетобудівній галузі.
Що відомо про ракети-носії сімейства "Маяк"?Ці ракети призначені для виведення космічних апаратів на низькі і середні навколоземні орбіти, включаючи сонячно-синхронні. У ракеті використовуватимуть екологічно чисту паливну пару "рідкий кисень – гас". Сімейство ракет-носіїв "Маяк" створюють на базі ракет типу "Зеніт" і "Циклон", що існують.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...