Українські супермаркети використовують рекламні знижки для привернення уваги покупців. Однак за яскравими акціями іноді ховаються порушення правил: ціна на ціннику часто не збігається з реальною сумою на касі. Як діяти в таких випадках, пояснили у Держпродспоживслужбі, передають Патріоти України.
Українські супермаркети та торгові мережі все частіше приваблюють клієнтів за допомогою рекламних знижок. Проте на практиці акційна ціна на касі може відрізнятися від тієї, що вказана на ціннику. У Держпродспоживслужбі нагадують: у таких випадках споживач має право вимагати продажу товару за ціною, зазначеною на ціннику.
За законом, реклама про знижки повинна бути прозорою та включати:
Якщо ваші права порушені, а продавець відмовляється їх задовольнити, звертайтеся до територіального органу Держпродспоживслужби.
Паралельно Верховна Рада розглядає законопроєкт, який зобов’яже торгові мережі вказувати дві ціни: за одиницю виміру (літр, кілограм) і за реальний об’єм товару. Це ініціатива, спрямована на боротьбу зі шринкфляцією – практикою зменшення об’єму товару при збереженні старої ціни.
Депутати також планують уточнити вимоги до маркування товарів, щоб інформація була зрозумілою та доступною для споживача.
У Держпродспоживслужбі закликають покупців бути уважними:
Чесність і прозорість цін – не лише обов’язок продавців, а й право кожного споживача.
Українці, чиє майно зазнало повторного пошкодження під час війни, мають право знову отримати компенсацію – навіть якщо вже отримували її раніше. Для цього потрібно пройти верифікацію використання попередніх коштів, закрити старий рахунок і подати нову ...
У квітні 2025 року українці придбали 3,9 тис. вживаних легковиків, ввезених із США. Це на 6% більше, ніж у квітні 2024 року. Про це повідомляє Укравтопром, передають Патріоти України. Найбільша частка з цієї кількості (42,2%) - електромобілі. Середній ...