Із квітня валюту тільки купували: Після відставки Смолія НБУ уперше за три місяці провів на міжбанку інтервенцію

НБУ продав на міжбанківському валютному ринку $200 млн.

Протягом 2 липня Національний банк України двічі виходив із валютними інтервенціями на міжбанківський ринок, щоб згладити коливання курсу гривні через заяву Якова Смолія про відставку з посади голови НБУ. Про це пише профільне видання Finance.ua, повідомляють Патріоти України.

"Перший раз НБУ продав $100 млн по 27,15 грн/$ і їх розмели майже миттєво. [Пізніше] Нацбанк вийшов із продажем ще $100 млн по 27,20 грн/$. Це частково почало знижувати ажіотаж серед покупців і не давало курсу рости вище", – зазначає видання.

Як свідчать дані НБУ (.xls), це перша інтервенція із продажу валюти на міжбанківському ринку із середини квітня. Протягом наступних трьох місяців Нацбанк тільки купував валюту, викупивши приблизно $1,8 млрд до кінця червня. 1 липня Смолій подав президенту Володимирові Зеленському заяву про звільнення за власним бажанням, аргументувавши її систематичним політичним тиском на НБУ.

У правлінні регулятора заявили, що вважають "своїм обов'язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку". Забезпечення незалежності НБУ є безумовним пріоритетом глави держави, запевнили в Офісі президента.

2 липня Зеленський подав до Верховної Ради проєкт постанови про відставку голови Нацбанку. Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики підтримав постанову. За даними ЗМІ, голосування за звільнення Смолія може відбутися 3 липня. Після повідомлення про звільнення голови Нацбанку Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на $1,75 млрд із погашенням у 2021–2022 роках.

За даними LIGA.net, Смолій ухвалив рішення написати заяву про відставку після засідання Національної ради реформ 30 червня, на якому в нього стався конфлікт із Зеленським щодо програми дешевих кредитів "5–7–9%". Про старт цієї програми уряд оголосив у лютому. Держава зобов'язалася компенсувати частину кредитної ставки, щоб бізнесмен міг отримати інвестиційний кредит під 5%, 7% або 9%. Ставка залежить від кількості робочих місць, які створює підприємець.

"Коптилкам" добігає кінець швидше, ніж гадалось: У Норвегії перестали купувати бензинові та дизельні автівки

субота, 10 квітень 2021, 23:35

Опубліковано дані про продажі автомобілів у Норвегії у березні 2021 році. Інформаційна рада по дорожньому руху Норвегії (Opplysningsrådet for Veitrafikken, OFV) опублікувала дані про продажі автомобілів у країні у березні 2021 році. За місяць було прод...

Скоро стартує ринок землі: Держгеокадастр назвав прогнозну ціну гектара у різних регіонах

субота, 10 квітень 2021, 22:35

Розкид цін на землю в регіонах України буде дуже істотний, вважають у Держгеокадастрі. Вартість залежатиме від конкуренції за ділянку і можливості зміни її призначення, передають Патріоти України. . «Ділянки поля уздовж основних трас, які теоретично мо...