В Україні не відключатимуть електроенергію промисловим споживачам, які імпортують електроенергію з ЄС. Відповідну постанову ухвалив Кабмін, передають Патріоти України.
"Імпорт електроенергії є одним з інструментів зниження дефіциту генеруючих потужностей в енергосистемі України, що виник у результаті систематичних російських обстрілів енергооб'єктів, починаючи з жовтня минулого року", – розповіли в уряді. Там зазначили, що наразі узгоджені комерційні перетоки між країнами ЄС та Україною (спільно з Молдовою) становлять:
Втім, цих обсягів недостатньо для повного покриття дефіциту потужностей у вечірній піковий час. Проте залучення імпорту, запевнили у Кабміні, значно зменшить обсяг небалансу.
Водночас, з огляду на те, що ціни на ринку "на добу вперед" у країнах ЄС суттєво вищі, ніж в Україні, для залучення імпорту електроенергії необхідно створення додаткових стимулів, пояснили в уряді. Такими бачать "гарантування промисловим підприємствам безперервного електропостачання у разі укладання відповідних договорів".
"Додаткові гарантії для імпортерів електроенергії з ЄС дозволять перерозподілити вивільнені потужності української генерації. Зменшивши у такий спосіб загальну кількість відключених абонентів", – розповіли в Кабміні.
Там визнали, що можуть з'явитися недобросовісні підприємства, які працюватимуть без відключень, імпортуючи незначні обсяги електрики. Тому імпортерів зобов'язали забезпечувати постачання на рівні "не менш ніж власне споживання у вересні 2022 року – до застосування примусових обмежень електропостачання". Лише в таких випадках графіки погодинних відключень до них не застосовуватимуться.
Розмір мінімальної пенсії в Україні, що становить 2361 гривню, одностайно вважають недостатньою. Однак позиція про розмір її підвищення є не такою єдиною. Так, у Кабміні готові збільшити її із січня 2026 року на 203 гривні, а в парламенті вважають, що ...
Багато вже сказано про залежність нинішньої влади від «аплодисментів». Тобто, широкого суспільного схвалення. І особисто Зеленський, і його оточення впродовж своєї сценічної кар’єри звикли до статусу «улюбленців», «народних героїв», «суспільних авторит...