В Україні курс долара в жовтні може вирости з 28,4 до 28,75 грн/$. При цьому гривня буде дешевшати повільніше, ніж у вересні. Такий прогноз озвучив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, передають Патріоти України.
"Курс гривні в жовтні може коливатися в діапазоні 28,0– 28,75 грн/$. На валютному ринку збережуться девальваційні очікування, і гривня продовжить падати, однак інтенсивність ослаблення знизиться. У жовтні, до продажу валюти підключаться аграрії, а імпортери, навпаки, знизять активність, після закупівель у вересні", – прогнозує Шевчишин.
Зараз найбільший вплив на курс долара чинять іноземці. Вони продають державні цінні папери (ОВДП), купують долари і тим самим підштовхують курс до зростання.
"Така ситуація не дозволяє повноцінно фінансувати дефіцит бюджету, в результаті чого Національний банк змушений вдаватися до емісії гривні. Це в свою чергу посилює інфляційні очікування і запускає механізми зростання цін реального ринку, що ще більше тисне на гривню і відвертає інвесторів від низькодохідних держоблігацій", – зазначає Андрій Шевчишин.
За словами експерта, НБУ стримуватиме коливання і девальваційні атаки на ринку через інтервенції та викуп валюти. У той же час, ситуація на зовнішніх ринках залишається для гривні сприятливою: ціни на зернові культури знаходяться на високому рівні; ціни на соняшникову олію хоч і впали, але утримуються на рівнях серпня. Сприятливими для експортерів залишаються і ціни на залізорудну сировину.
Довгий час Німеччина залишалася лідером серед країн Європейського Союзу за кількістю заяв про надання притулку. Але за три місяці цього року ця країна поступилась першим місцем одразу двом державам. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag з посила...
В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...