Хіти тижня. Загальне обурення та стурбованість: Як на Заході відреагували на скандал між "Нафтогазом" та "Газпромом"

Заяви російського газового монополіста про розірвання контрактів з українською компанією на постачання та транзит газу роздратували більшість країн ЄС.

Ілюстрація:УНІАН

Уряд Німеччини сильно стурбований заявою російського монополіста "Газпром" про намір розірвати контракти з НАК "Нафтогаз" на поставку і транзит блакитного палива. Про це з посиланням на слова офіційного представника уряду Штефана Зейберта пише Bloomberg, передають Патріоти України.

За словами чиновника, роздратування від планованого "Газпромом" саботажу відчуває не тільки Німеччина, але і багато інших держав ЄС. При цьому він переконаний, що в інтересах всіх сторін конфлікту забезпечити безперебійні та гарантовані поставки газу. Зацікавлена в цьому і Німеччина.

Незадовго до цього, в ніч на суботу, 3 березня, своє обурення діями російського газового монополіста висловив і Держдепартамент США. Там заявили, що використовувати газ як політичну зброю неприпустимо. А Росія зобов'язана довести, що може бути надійним постачальником палива.

До цього свою стурбованість конфліктом, який зародився на грунті рішення Стокгольмського арбітражу, висловила і Єврокомісія. Правда, безпосередньо засуджувати заяви "Газпрому" тут не стали, залишивши своє обурення за дужками. Зате запропонували свою допомогу в якості переговорника між двома країнами.

Як відомо, вранці 5 березня комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив про намір вимагати від "Газпрому" компенсувати переплату, на яку була змушена піти Україна, екстрено закуповуючи дорогий газ у Польщі.

З архіву ПУ. "Якби у мене все забрали, я б відкрив на заощадження заклад у Києві. А так я про*рав все у Донецьку", - підприємець про реалії бізнесу в "ДНР" (відео)

субота, 24 липень 2021, 4:00

Українські підприємці, чий бізнес зберігся в "ДНР", опинилися навіть у гіршому становищі, ніж ті, хто втратив усе і виїхав з окупованих територій. Про це розповів донецький бізнесмен Сергій Ханович в інтерв'ю блогеру Денису Казанському, передають Патрі...

Скрепи покладають великі надії на "Північний потік-2": "Газпром" зменшує транзит через Україну

субота, 24 липень 2021, 0:32

Газотранспортна система (ГТС) України готова надати «Газпрому» додаткові потужності для транзиту газу в Європу на тлі дефіциту, що виник. Однак російська корпорація відмовляється від цієї можливості заради швидкого запуску «Північного потоку-2». Про це...