"Кінець епохи бідності", кажете? В Україні городина різко дорожчає - ціни на овочі з борщового набору зросли на третину і вище

Українська городина невпинно дорожчає. Ціни на овочі ростуть швидше, ніж самі овочі. Причому йдеться не про якусь заморську городину, а про звичайнісінькі вітчизняні овочі, що входять до так званого борщового набору: моркву, буряк, цибулю, картоплю і капусту. За рік (із серпня 2020 по серпень 2021) вони зросли в ціні на третину і вище, зазначають Патріоти України.

Найменше виросла в ціні капуста. За рік вона подорожчала лише на третину. А от буряки і морква додали в ціні аж по 70 відсотків. Та рекордсменкою виявилась цибуля, яка за рік подорожчала більше, ніж удвічі – на 108%.

При цьому лише картопля поки не цінує себе так, як її "сусіди" по каструлі с борщем. Вона порівняно з торішньою ціною, навпаки, здешевшала на 15%. Втім, експерти аграрного ринку кажуть, що то ненадовго. Сезон копання бульби завершено, і вже незабаром картопля почне дорожчати. А її нижча цьогорічна ціна ситуативно утворилася через те, що цьогоріч сезон дозрівання і збирання фруктів та овочів забарився порівняно з попередніми роками. Тому виходить зсув не лише за збиранням, але й за цінами.

Чому так ростуть ціни на овочі?

Ростуть ціни не лише на овочі, а й на усі продукти загалом. За рік вартість продуктового кошика на світовому ринку зросла на третину. Зокрема, дуже відчутно виросли ціни на олію, цукор та пшеницю.

Втім і після річного зростання ціни на продовольство продовжують рости. Дешевим воно вже не буде, а дорожчим – неодмінно, кажуть експерти. Власне, тенденції на світовому ринку лише підкреслюють це припущення. Так, лише за місяць серпнева ціна на цукор перевищила липневу на 9,6%.

Драйвером прискорення стали тривожні сигнали, що надходять із Бразилії. Там цьогоріч загинуло дуже багато врожаю цукрової тростини, отже випуск цукру буде набагато нижчим. А саме ця країна є основним світовим експортером цього продукту.

Німці беруть реванш у Ілона Маска: Mercedes-Benz показав електрокар Vision EQXX із запасом ходу в 1000 кілометрів

субота, 27 листопад 2021, 11:12

Прем'єра концепт-кара запланована на 3 січня. Німецький автовиробник опублікував нове тизерне зображення повністю електричного прототипу Vision EQXX, оголосивши дату його презентації. Головною особливістю електромобіля є величезний запас ходу в реальни...

Міняти роботу стане набагато простіше, теперішнім нелегалам широко відчиняють двері: Польща змінила правила для українських заробітчан

субота, 27 листопад 2021, 9:19

Українці за новими правилами матимуть змогу отримувати "карту побуту", а після зміни роботодавця не подавати наново пакет документів. Це може спростити офіційне працевлаштування за кордоном. При цьому більшість вакансій для українців – низькооплачувани...