Кремль налагодив постачання санкційних товарів через низку "дружніх країн": Названо союзників Путіна

РФ, незважаючи на всі санкції, практично повністю відновила імпорт із західних країн. Це роблять із "дружні" країни Центральної Азії: Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан, передають Патріоти України.

Про це йдеться у публікації видання Telegraph. Експорт Німеччини в РФ скоротився на 54% за перші шість місяців цього року порівняно з аналогічним періодом 2019 року, згідно з аналізом Інституту міжнародних фінансів (IIF). У перші місяці війни російський імпорт різко впав, оскільки Захід відвернувся. У доларовому вираженні місячний імпорт у березні 2022 року скоротився на 30% у річному обчисленні.

Почасти Путін звернувся до своїх союзників. У той час як експорт до Росії із західних країн, таких як США, Великобританія та Німеччина, різко впав, торгівля з дружніми країнами, такими як Туреччина, Китай та Індія різко зросла.

Візьмемо Киргизстан. Експорт Німеччини до невеликої країни, яка не має виходу до моря, яка є частиною Євразійського економічного союзу та має угоду про вільну торгівлю з Росією, зріс на 2% у першій половині цього року.

IIF відстежує експорт по групі країн Центральної Азії: Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. Експорт із Німеччини та США до цієї групи країн Центральної Азії цього року підскочив на 11,5% порівняно з рівнем 2019 року. Польський експорт у групу зріс на 27%. У Литві збільшення експорту до Центральної Азії на 37% більш ніж компенсувало падіння експорту до Росії.

Збільшення експорту до країн Центральної Азії, дружні Кремлю, є ознакою того, що вони використовуються як лазівки до Росії. Кремль, безумовно, схвалює нові торгові шляхи. Президент Росії Володимир Путін запровадив програму паралельного імпорту у травні 2022 року у відповідь на зростаючий список міжнародних санкцій.

Програма була зосереджена на списку західних товарів, які, за словами Путіна, можуть бути імпортовані другорядними торговими шляхами. Він включає в себе товари, необхідні в промисловості, автомобілі, машини та деякі споживчі товари, такі як косметика та одяг.

В Україні можуть тимчасово скасувати відключення, а потім повернути найжорсткіший варіант графіків: Озвучено прогноз

субота, 27 липень 2024, 22:30

В Україні в серпні-жовтні значно скоротиться кількість відключень електроенергії. Однак вже взимку ситуація значно погіршиться: може повторитись сценарій липня, коли через спеку відключення тривали по 7 годин поспіль. Про це йдеться в публікації виданн...

Через два місяці військові можуть залишитись без зарплати: Голова бюджетного комітету Ради заявила про великі проблеми

субота, 27 липень 2024, 21:34

Уже наприкінці вересня українські військові можуть залишитися без зарплат, оскільки передбачені на це гроші були витрачені на закупівлю зброї на початку цього року. Про це повідомила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в подкаст...