Москву змусять відповісти? В Європарламенті закликали перевірити "Газпром" на причетність до зростання цін на газ

Група євродепутатів від різних політичних груп в Європейському парламенті закликала Європейську комісію розслідувати роль "Газпрому" в стрибку цін на природний газ, заявивши, що вони підозрюють маніпулювання ринком, зазначають Патріоти України.

Понад 40 євродепутатів направили лист Єврокомісії, в якому заявили, що недавні дії контрольованого державою російського експортера газу викликають підозри в навмисних спробах використовувати ціни на енергоносії для політичного тиску на Європу.

"Ми закликаємо Європейську комісію терміново почати розслідування можливих навмисних маніпуляцій на ринку з боку "Газпрому" і потенційного порушення правил конкуренції ЄС", - заявили законодавці в листі.

Представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що компанії "необхідно проконсультуватися зі своїми юристами" з приводу претензій євродепутатів.

В окремому коментарі на онлайн-засіданні Міжнародного бізнес-конгресу в п'ятницю генеральний директор "Газпрому" Алєксєй Міллер заявив, що Європі загрожує початок зимового опалювального сезону з недозаповненими сховищами газу.

"Через це ми бачимо, що ціни в Європі вже побили всі можливі рекорди, і, можливо, навіть ті, які вже досягнуті, будуть побиті в найближчому майбутньому", - сказав він.

Через перебої в поставках вартість енергоносіїв в Європі досягла рекордного рівня, що призвело до скорочення прибутків деяких промислових гігантів континенту і загрозу підриву відновлення економіки регіону. За даними Міжнародного енергетичного агентства, ціни на газ в цьому році зросли більш ніж в три рази і можуть продовжувати рости в найближчі тижні.

Відсутність експорту з Росії, яка поповнює свої власні виснажені сховища, є однією з причин того, що європейські газові сховища менш заповнені, ніж зазвичай, в цю пору року. Поставки на континент також були обмежені польовим обслуговуванням в Норвегії, в той час як доступність вантажів зрідженого природного газу була обмежена зупинкою заводів в США через урагани.

В якості підстави для своїх звинувачень законодавці ЄС послалися на зупинку "Газпромом" деяких виробництв, нездатність компанії забезпечити транспортні потужності по існуючих трубопроводах і його відмову гарантувати влітку додаткові обсяги поставок для заповнення європейських сховищ.

Європейська комісія підтвердила в п'ятницю, що отримала лист, але утрималася від коментарів з приводу будь-яких можливих дій.

Собівартість вже виросла до 30-32 грн.за кілограм: В Україні може злетіти ціна на цукор

четвер, 28 жовтень 2021, 20:28

Найближчим часом в Україні може сильно зрости ціна на цукор. Зараз собівартість популярного продукту вже досягла 30-32 гривень за один кілограм, а відпускна ціна на заводах становить від 35 до 40 гривень за кілограм. Експерти прогнозують зростання цін,...

Переказати гроші зможуть не всі! "ПриватБанк" встановив обмеження на поповнення карток

четвер, 28 жовтень 2021, 20:07

Українці зіткнулися з обмеженнями на поповнення банківського рахунку до Приватбанку. Ліміт встановлений на цілий місяць, і якщо його досягти, то покласти гроші на картку буде неможливо, передають Патріоти України. На сайті Мінфін клієнтка ПриватБанк н...