Пеярший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та комунальних послуг Олексій Кучеренко спрогнозував, чи очікувати українцям підвищення тарифів на комунальні послуги.
Нардеп в інтерв’ю наголосив, що нині діє мораторій на тарифи на тепло, газ і гарячу воду для населення. Тобто за законом підвищення ціни на них неможливе.
Однак Кучеренко припустив, що в Україні можуть не підвищити тарифи, а "привести до собівартості". Окрім того, він підкреслив, що мораторію на підвищення тарифів для непобутових споживачів немає, тож зріст ціни для них найближчим часом не виключений.
"Не виключене підвищення тарифу на розподіл газу. Й можуть бути якісь зміни, на жаль, в тарифі на тепло, яке й так для тих, хто користується центральним опаленням, є дуже болючим", — додав депутат.
Чи є необхідність у підвищенні тарифу на тепло
Кучеренко пояснив, що у тарифі на газ нині не закладена ціна, за якою НАК "Нафтогаз" постачає його теплокомуненерго. Результатом цього, зі слів парламентаря, є борг "на рівні 100 мільярдів".
"Величезна різниця в тарифі мала б покриватися з бюджету, згідно з законом. Але з бюджету вона не покривається, тобто, по суті, закон порушується, в першу чергу, урядом і Мінфіном. Я з жахом дивлюся на цей клубок проблем, який кардинально збільшується. Таке ж саме й на енергоринку було, але це спробували врегулювати підвищенням тарифу", — поділився він.
Чи підвищать тарифи на газ і воду
За оцінкою нардепа, уряду буде важко підвищити ціни без підтримки парламенту, а Верховна Рада "не піде на це". Проте він припустив, які тарифи підвищили б у першу чергу.
"Водоканали волають, що вони в катастрофічному стані, і мораторію на воду немає. Тому, думаю, що першими можуть бути тарифи на холодну воду. До речі, вони зараз зростають по всій країні для непобутових споживачів, і водоканали вимагають, щоб для населення також піднявся тариф", — розповів Кучеренко. За його прогнозом, йдеться про підвищення тарифу на 25-30%.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...