Російські удари по енергосистемі України з 20 березня призвели до втрати більше 10% генеруючих потужностей. Відновити генерацію навряд чи вийде до початку наступного опалювального сезону, а найсерйозніші проблеми - з вугільними теплоелектростанціями, передають Патріоти України.
Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко на брифінгу 29 березня. "Що стосується генерації, тут все погано. Ударів завдано дуже суттєвих, розбито багато генеруючих потужностей. Ми втратили більше 10% генерації, яка була нам доступна ще 20 березня", – зазначив експерт.
Він пояснив, що на відміну від генерації інфраструктура передачі електроенергії (наприклад, високовольтні лінії) має резерви для відновлення після масованих ударів. А от пошкоджені потужності електростанцій потребують досить тривалих ремонтів.
"З одного боку, удари по високовольтних лініях дуже чутливі. Але з іншого – там підготовка краща. Укренерго має резерв обладнання та певний його потік, має кращу за генерацію систему захисту, у тому числі пасивну", – пояснив експерт.
За оцінками Харченка, зараз навіть з урахуванням максимального імпорту у літні місяці в Україні може виникнути дефіцит в енергосистемі. А це означає, що у країні можуть запровадити стабілізаційні графіки відключень.
При цьому підготовка до наступного опалювального сезону повинна проводитись в екстреному режимі, вважає фахівець. Особливо це стосується вугільної генерації. "Я не бачу, яким чином, за рахунок чого і навіть у які терміни відновлюватимуться вугільні енергоблоки", – констатував Харченко.
"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...
В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...