Перепрофілювати спорожнілу "трубу", або Німці в компенсації за ПП-2: ​ФРН і Україна узгодили перший спільний проект з виробництва водневого палива

Поставка великих обсягів водню в промислові центри попиту очікується вже до 2030 року

Німеччина запропонувала в обмін на завершення "Північного потоку 2" без американських санкцій збудувати в Україні завод з виробництва водневого палива і частково перепрофілювати українську ГТС під його транспортування, повідомляють Патріоти України з посиланням на німецьке видання Handelsblatt.

Пілотний завод планують побудувати в Маріуполі за участю Siemens Energy і ДТЕК Ріната Ахметова. Для поставок палива з України оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини уже оголосили про плани створення Центральноєвропейського водневого коридору.

Як повідомляє пресслужба українського оператора ГТС, серед іноземних учасників цього проекту - Eustream (оператор ГТС Словаччини), NET4GAS (оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

“Природний газ залишиться ключовим джерелом енергії і важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття. Тим не менш, водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності. Саме тому ми маємо почати дослідження цих можливостей вже сьогодні”, - зауважив з цього приводу заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України Павло Станчак.

Передбачається частково перепрофілювати газотранспортну інфраструктуру, яка уже є в Україні, а також побудувати нові спеціалізовані водневі трубопроводи і компресорні станції.

Учасники проекту вивчають можливість технічної реалізації коридору для транспортування чистого водню на 120 ГВт.год на добу. Поставка великих обсягів водню в промислові центри попиту очікується вже до 2030 року.

"Запорожець" як народний електрокар: В Дніпрі запустили лінію по переробці старих "Таврій" на електромобілі

субота, 16 жовтень 2021, 9:57

Творці Kozak EV подбали про те, щоб переобладнання “Таврії” під їхній комплект було максимально простим. На звичайній СТО бензинову “Таврію” перетворюють на електричну протягом одного робочого дня. Група небайдужих підприємців замахнулася на революційн...

Голова "Нафтогазe" пояснив, які споживачі переплачують за "блакитне паливо" у 2-3 рази і чому так сталось

субота, 16 жовтень 2021, 9:45

Голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко висловився про ціни на газ для населення, і пояснив, які категорії споживачів ризикують платити за "блакитне паливо" значно більше. Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера...