Зобов'язання перед МВФ у вигляді законопроекту № 8401 не буде зараховане Україні, як виконання структурного маяка, передбаченого меморандумом, передають Патріоти України.
Про це в повідомив народний депутат України Ярослав Железняк, зазначивши, що після втручання в процес розгляду заступника глави офісу президента Ростислава Шурми, депутати без узгодження з МВФ замінили текст проекту.
"Був текст № 8401 до другого читання, де був нормальний текст (перевірки поверталися за фактом тільки для найбільших суб'єктів). Але потім була зустріч у Раді: прем'єр, керівництво Ради, міністр фінансів, заступник ОП і представники всіх фракцій. І там в останній момент Ростислав Шурма запропонував виключити частину редакції щодо перевірок", - зазначив нардеп.
"Я при всіх присутніх поставив запитання: "Хто гарантує те, що новий текст МВФ зарахує?". На що отримав відповідь від Шурми: "Ми проведемо всі необхідні переговори" ... ще й обіцяли за 3 тижні дати нову концепцію по єдиному органу перевірок (що, звичайно, ніхто не зробив). Усі фракції були свідками. Ну, як ви бачите, провели і підготували", - каже Железняк.
Нардеп переконаний, що цей пункт стає проблемою для взаємодії з МВФ. Крім того, на його думку, зараз МВФ дуже ретельно стежитиме за поверненням перевірок.
Також, Железняк зазначає, що "враховуючи, що вже кінець серпня, а щодо цього (тексту – ред.) ніхто ще пальцем не поворухнув, то буде далі, як завжди: в останній момент кинуть найгірший текст, написаний на коліні, і "голосуй - або смерть".
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...