Польща з 28 січня змінила правила для українських заробітчан. Якщо раніше запрошення на роботу видавали терміном до пів року, то тепер цю норму збільшили до 2 років. Це за задумом місцевих урядовців може сприяти припливу трудової міграції, зазначають Патріоти України.
Як розповів у коментарі УНН президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, такого рішення чекали багато українських заробітчан. "На сьогодні можна сказати, що це (збільшення кількості охочих поїхати працювати за кордон. – Ред.) не тільки пов'язане з бажанням людей. У Польщі відбуваються дуже суттєві зміни у законодавстві", – пояснив він.
Зазначимо, що нові правила стосуються не лише українців. Проте для Польщі працівники з України – головне джерело трудового ресурсу. Так, кількість вакансій у січні 2022-го порівняно з аналогічним періодом 2021-го збільшилась у п'ять разів. Причому попит серед українських заробітчан на роботу в сусідній країні збільшився на 37,3%.
Число заробітчан зростає, а демографічна ситуація в Україні погіршується
Для України трудова міграція перетворилася на величезну проблему. Тоді як у Польщі власні проблеми та дірки на ринку праці вирішують за рахунок українців, в Україні ж утворюється дефіцит робочих. Уже зараз для багатьох роботодавців знайти різноробів, слюсарів складніше, ніж економістів чи бухгалтерів. Ситуація загострюється щороку.
Вирішити проблему трудової міграції можна за рахунок створення конкурентних умов: розміру заробітної плати, медицини, освіти, безпеки тощо. Академік Елла Лібанова у своєму інтерв'ю Укрінформу" зауважила: за кордоном працюють від трьох до п'яти мільйонів людей і проблема не лише в зарплатах. Мовляв, якби було достатньо підвищити заробітні плати, проблему трудової міграції можна було б вирішити. Проте, крім зарплат, українці також обирають розвинені країни через створені в них умови.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...