Польща ще більше лібералізує правила для українських заробітчан

Польща з 28 січня змінила правила для українських заробітчан. Якщо раніше запрошення на роботу видавали терміном до пів року, то тепер цю норму збільшили до 2 років. Це за задумом місцевих урядовців може сприяти припливу трудової міграції, зазначають Патріоти України.

Як розповів у коментарі УНН президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, такого рішення чекали багато українських заробітчан. "На сьогодні можна сказати, що це (збільшення кількості охочих поїхати працювати за кордон. – Ред.) не тільки пов'язане з бажанням людей. У Польщі відбуваються дуже суттєві зміни у законодавстві", – пояснив він.

Зазначимо, що нові правила стосуються не лише українців. Проте для Польщі працівники з України – головне джерело трудового ресурсу. Так, кількість вакансій у січні 2022-го порівняно з аналогічним періодом 2021-го збільшилась у п'ять разів. Причому попит серед українських заробітчан на роботу в сусідній країні збільшився на 37,3%.

Число заробітчан зростає, а демографічна ситуація в Україні погіршується

Для України трудова міграція перетворилася на величезну проблему. Тоді як у Польщі власні проблеми та дірки на ринку праці вирішують за рахунок українців, в Україні ж утворюється дефіцит робочих. Уже зараз для багатьох роботодавців знайти різноробів, слюсарів складніше, ніж економістів чи бухгалтерів. Ситуація загострюється щороку.

Вирішити проблему трудової міграції можна за рахунок створення конкурентних умов: розміру заробітної плати, медицини, освіти, безпеки тощо. Академік Елла Лібанова у своєму інтерв'ю Укрінформу" зауважила: за кордоном працюють від трьох до п'яти мільйонів людей і проблема не лише в зарплатах. Мовляв, якби було достатньо підвищити заробітні плати, проблему трудової міграції можна було б вирішити. Проте, крім зарплат, українці також обирають розвинені країни через створені в них умови.


Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...