Росія виявила колосальні запаси нафти і газу на "чужій" території Антарктиди і намагається захопити родовища, - ЗМІ

Британська Антарктика

Росія виявила в районі Антарктиди, на який претендує Великобританія, величезні запаси газу і нафти, які в десять разів перевищують ті, що були видобуті з Північного моря за півстоліття. Тепер держава-ізгой може націлитися на буріння в заповідній зоні, попереджає The Telegraph.

Оцінку запасів корисних копалин зробили російські дослідницькі судна і її представили британському парламентському комітету.

 Російське судно "Академік Олександр Карпінський"

Російське судно "Академік Олександр Карпінський", що належить державній геологорозвідувальній компанії "Росгео", працювало в цьому районі протягом багатьох років.

Антарктида є міжнародною територією, що охороняється, і, згідно з договором, підписаним у 1959 році, видобуток корисних копалин там заборонений. Однак британці вважають, що їхнє Міністерство закордонних справ занадто довірливо поставилося до російських планів і що існує серйозний ризик того, що в цьому районі може розпочатися буріння.

Парламентський заступник Державного секретаря у закордонних справах Великої Британії Девід Ратлі зазначив, що російському дослідницькому судну дозволили роботу в цьому районі, оскільки вважалося, що росіяни лише проводять наукові дослідження.

Однак експерти попереджають, що покладатися на те, що Росія буде дотримуватися своїх зобов'язань, наївно. Це довело її вторгнення в Україну.

Професор геополітики та експерт з питань Антарктики Калус Доддс додав, що діяльність Росії в цьому районі нагадує розвідку нафти і газу, а не наукові дослідження, і що, на його думку, ведеться підготовка до видобутку викопного палива.

Наприкінці цього місяця в Індії відбудеться зустріч країн-учасниць Договору про Антарктику, на якій обов'язково обговорюватиметься російська діяльність у регіоні. Договір, який захищає Антарктиду, діє до 2048 року.

Відключення світла 15 червня: У ДТЕК і "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики

субота, 15 червень 2024, 11:44

Сьогодні, 15 червня, в Україні будуть діяти стабілізаційні графіки відключення світла, адже було запроваджено ліміти на споживання електроенергії по всій країні Про це повідомили у НЕК "Укренерго" і ДТЕК, передають Патріоти України. Так, у суботу графі...

Готуйте павербанки! "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС - відключення можуть почастішати

субота, 15 червень 2024, 9:57

В Україні "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС. Тиждень тому вийшов з ремонту один блок атомної електростанції. Про це в ефірі "Київ24" розповів енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав...