Шантаж "Газпрому" і дефіцит газу в ЄС: Ціна на паливо у Європі стрімко б'є нові рекорди

Ціни на газ у Європі демонструють подальшу тенденцію до зростання. Вартість тисячі кубометрів палива побила черговий історичний рекорд - біржова ціна газу склала вже близько 842,5 доларів, зазначають Патріоти України.

За даними сесії лондонської біржі ICE, в середу, 15 вересня, вартість жовтневого ф'ючерсу на хабі TTF у Нідерландах склала вже близько 842,5 доларів за одну тисячу кубічних метрів газу.

Нагадаємо, у вівторок, 14 вересня, ціни на газ у Європі перевищили позначку в 800 доларів за одну тисячу кубометрів. З'явилися також прогнози, згідно з якими в найближчому майбутньому ціна може перевищити показник в 1 000 доларів за тисячу кубометрів.

Дефіцит газу у Європі

Останні тижні на ринку ЄС стрімко зросли і продовжують зростати ціни на природний газ. Вартість тисячі кубометрів досягла рекордних показників з 2008 року. Ситуацію пов'язують із спустошенням газових сховищ Європи і небажанням Газпрому забезпечувати додаткове прокачування газу шляхом ГТС України.

Гривня знову повернулась до падіння: Нацбанк оприлюднив курс валют на новий тиждень

п’ятниця, 17 вересень 2021, 21:37

При цьому на міжбанку гривня протягом тижня лише зміцнювалася, незважаючи на те, що НБУ продовжив купівлю валюти. Нацбанк встановив офіційні курси валют на такому рівні: . - 100 доларів США - 2670,28 гривні (+0,0356 грн); . - 100 євро - 3146,26 гривн...

Москву змусять відповісти? В Європарламенті закликали перевірити "Газпром" на причетність до зростання цін на газ

п’ятниця, 17 вересень 2021, 18:44

Група євродепутатів від різних політичних груп в Європейському парламенті закликала Європейську комісію розслідувати роль "Газпрому" в стрибку цін на природний газ, заявивши, що вони підозрюють маніпулювання ринком, зазначають Патріоти України. Понад 4...