Шмигаль завбачливо дочекався закінчення новорічних свят: В Україні злетять ціни на "шампанське"

Роздрібна ціна на українські ігристі вина підвищується до 109 гривень за пляшку.

Кабінет Міністрів України врегулював питання мінімальних роздрібних цін на окремі види виноробної продукції. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, передають Патріоти України.

Згідно з повідомленням, постанова, спрямована на підтримку національних виробників, боротьбу з фальсифікатом і підвищення якості продукції виноградарства і виноробства, була прийнята на засіданні Кабміну в середу, 13 листопада.

"Постановою підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра (+20 гривень)", - йдеться в повідомленні.

"Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. В результаті виграють всі: українські винороби стануть конкурентоспроможними та відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їх сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований продукт", - цитує міністра Ігоря Петрашка прес-служба Мінекономрозвитку.

Відзначається, що головна проблематика полягала в тому, що зараз на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований напій на основі вина (а напій - це продукт нижчої якості, ніж ігристе вино) продається за ціною як ігристе вино (а якість вина незрівнянно вище). У такій ситуації українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

За словами Петрашка, прийнята постанова усуває всі маніпулятивні різночитання і врегулює питання "ціна повинна дорівнювати якості". "Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв'язку з чим була загроза закриття українських виноробних заводів. Збільшення ж виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу і створити нові робочі місця, що призведе до наповнення бюджету і соціальної стабільності ", - сказав міністр.

У Кремлі буде істерика: Німецький концерн вийшов з проєкту "Північний потік-2" через загрозу санкцій США

вівторок, 19 січень 2021, 18:15

Концерн Bilfinger SE вийшов з будівництва "Північного потоку-2", ставши першою німецькою компанією, яка залишила проєкт російського газопроводу. Про це пише Bild, посилаючись на відповідні листи компанії, відправлені в США, передають Патріоти України. ...

Х**ла дотискають? "Газпром" вперше визнав ймовірність припинення будівництва "Північного потоку-2"

вівторок, 19 січень 2021, 17:43

Російський виробник газу "Газпром" у випущеному ним проспекті єврооблігацій визнав, що існують ризики зупинки чи згортання проєкту газопроводу "Північний потік-2". Із документом "Газпрому" у вівторок ознайомилось агентство Reuters, передають Патріоти ...