Ціни одразу на цілу низку продуктів зростуть: Українців попередили про новий "удар"

Протягом наступних декількох місяців ціни на українські овочі зростуть на близько 15%. Висока вартість продукції минулого сезону пояснюється неврожайністю, крім того, собівартість вирощування тепличних овочів теж дуже дорога. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" 6 січня заявив заступник голови "Всеукраїнської аграрної ради" Денис Марчук. За його словами, ціни зростатимуть до збору наступного врожаю, передають Патріоти України.

"Якщо ми говоримо про овочі в цілому, то негативний фактор, який призвів до такого різкого здорожчання, – це неврожайність. І фактично до нового врожаю під відкритим ґрунтом сподіватися на здешевлення цін на овочеву групу сподіватися не доводиться", – сказав Марчук.

Він наголосив, що поява тепличних овочів не змінить ситуацію на ринку. "Тому що вирощування у собівартості їх теж є досить дорогим. Тому протягом ще періоду (зимового) – початок весни десь на 15% ціна на овочі ще зросте", - повідомив Марчук. Раніше це підтвердив і економіст Олег Пендзин розповів. Він пояснив, що ціни на продукти в Україні у 2025 році залежатимуть від врожайності, купівельної спроможності та інфляції. Найбільше дорожчатимуть картопля та інші овочі – овочі ціни на цю категорію продуктів можуть зрости до 30-50%;

"Коли ми говоримо про продовольчий кошик, то його зростання в середньому буде на рівні 9,5%. Проте важливо розуміти, що на окремі категорії продуктів, як-от овочі чи яйця, ціни можуть зрости значно більше через низьку врожайність або подорожчання сировини", – пояснює Пендзин. Інфляція впливає на всі групи продуктів, але в різній мірі:

Аналітик EastFruit Weekly Ukraine Олександр Хорев наголосив, що зазвичай овочі з "борщового набору" дорожчають навесні, оскільки обсяги якісної продукції закінчуються у сховищах. Водночас через інфляцію, засуху та брак робітників українські фермери зібрали цьогоріч значно менше врожаїв, тому на ринку вже побільшало імпортних овочів.

"Тоді ми імпортуємо необхідні обсяги, а імпорт, як правило, дорожчий, платити за нього треба у валюті, до того ж гривня продовжує втрачати свої позиції. Ми не виключаємо, що у другій половині поточного сезону стане дорожчою і цибуля, бо якісна просто закінчиться у місцевих виробників до березня-квітня. А першу цибулю нового врожаю ми можемо отримати, традиційно, на початку червня", – зазначає експерт.

Українці 2025-го заплатять податки за квартири та будинки: Стало відомо, кому і скільки треба віддати за квадрат

четвер, 9 січень 2025, 7:56

В Україні у 2025 році мають заплатити податки за квартири та будинки, площа яких перевищує норму. Норма для квартири становить 60 квадратів, а для будинків – 120 квадратів. Цього року потрібно сплачувати податки за 2024 рік. Про це йдеться в ст. 266 По...

Після перевірки лічильника: Українці прийшла платіжка за газ на 278 тис. грн - її змусили заплатити через суд

четвер, 9 січень 2025, 7:50

Ленінський районний суд Запоріжжя задовільнив позов "Запоріжгазу" та зобов'язав місцеву жительку заплатити 278,4 тис. грн за газ. Їй донарахували таку суму через те, що під час перевірки всередині лічильника виявили втручання в роботу механізму. Про це...