У "Нафтогазі" дали коментар з приводу розведеного газу: Яка суміш надходить у будинки українців

Природний газ, що надходить у будинки українців, дещо відрізняється за складом від того газу, який видобувають зі свердловини і який потім йде газовопроводом. Однак говорити, що це розведений газ, було б некоректно. Радше - очищений та збагачений. Про те, які метаморфози проходить природний газ на шляху до споживача, розповіла прес-служба "Нафтогазу" у Facebook-акаунті компанії, передають Патріоти України.

Нафтогаз відповів на популярні репліки споживачів, що раніше якість газу була кращою: вода в чайнику закипала швидше, їжа готувалася за меншого обсягу споживання, і взагалі все горіло синім полум'ям.

Нафтогаз роз'яснив, що швидкість закипання води залежить не лише від якості газу, а й від багатьох інших факторів, включаючи засміченість газових конфорок, наліт на стінках чайника та об'єм води, яку кип'ятять.

А щодо самого природного газу, то так - із ним справді роблять маніпуляції, перш ніж він надійде до споживача.

"Природний газ надходить від газорозподільних станцій (ГРС), що належать до магістральних газопроводів. На таких ГРС природний газ готують для подачі споживачам за вимогами державних стандартів, а саме очищають від домішок, одоризують для придбання специфічного запаху", - повідомили в Facebook.

Підступність газу в тому, що він сам по собі не має запаху. Таким чином, якби до газу не підмішували одорант, то багатьох трагедій, пов'язаних із витоком газу, не вдалося б уникнути. Фактично, запах газу, який ми відчуваємо у разі його витоку, – це запах одоранту, який додається до газу.

При цьому одорант домішують до газу в незначній кількості - так, щоб тільки надати йому запаху. І все: більше нічого до газу не підмішують, і газ нічим не розводять.

Навіть більше, якби хтось захотів це зробити, це технічно неможливо, бо газотранспортна система герметична. А будь-яка спроба щось підмішати "в трубу" на шляху подачі газу і небезпечна, і обійшлася б дуже дорого, оскільки систему довелось би розгерметизувати, і витік газу з неї був би неминучим. "Відповідно такі втручання неможливі з урахуванням безпеки, а система не пристосована для додавання домішок", - підсумували в Нафтогазі

Поки інші на грані виживання! До 390 тис. на місяць: Стало відомо, хто отримує найбільшу пенсію в Україні

неділя, 13 липень 2025, 10:56

У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...

В Україні "заморозили" частину пенсій: Ось кого зачепило і чи можливо отримати гроші

неділя, 13 липень 2025, 9:38

Пенсії українців-внутрішніх переселенців (ВПО), які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок з банком через війну, зберігатимуться в Пенсійному фонді - відповідне рішення ухвалив уряд. Тобто фактично гроші будуть заморожені до то...