У "Нафтогазі" розкрили секрет, як підняти температуру в квартирах - платіжки за опалення можна знизити на 20%

Фахівці "Нафтогазу" розрахували: встановлення тепловідбивного екрана за батареєю дасть змогу заощадити 20% тепла. У такий спосіб, зберігаючи рівень комфорту, можна скоротити суми в платіжках на 20%. Про це фахівці "Нафтогазу" повідомили у Facebook, передають Патріоти України.

"Ще один простий і недорогий спосіб зменшити тепловтрати в оселі та підвищити її енергоефективність – наклеїти тепловідбивний екран за батареєю. За підрахунками фахівців, це збільшить тепловіддачу ваших радіаторів опалення на 20% та підвищить температуру вдома орієнтовно на 1-2° С. Справа в тому, що батареї випромінюють тепло рівномірно: як у приміщення, так і в зовнішню стіну на вулицю", – пояснюють у компанії.

Фольгований тепловідбивний екран допоможе максимально виключити ці втрати завдяки своїм властивостям. Його поклейка не займає багато часу, це можна легко зробити власноруч.

"Пам’ятайте, що штори, меблі та інші предмети, які перекривають ваші батареї, перешкоджають розповсюдженню тепла в оселі. Те саме стосується пилу та бруду, що збирається на поверхні радіаторів. Тож не забувайте піклуватися про стан ваших батарей і готуйтеся до зими правильно", – додають у "Нафтогазі".

Заощаджувати також треба і електроенергію, просять в "Укренерго"

"Влітку ми просили вас максимально економити ввечері після 19:00. Тепер найкритичніші години – з 17:00 до 19:00, а потреба в раціональному ощадливому споживанні є з 9:00 до 19:00", – звернулись енергетики до українців. Справа в тому, що разом з похолоданням змінилася ситуація і з навантаженням на енергосистему.

Пік навантаження зранку, коли всі збираються на роботу, і ввечері, коли повертаються додому. Щоб уникнути відключення електроенергії, варто вже зараз дотримуватися простих правил використання електроенергії. Щонайменше не варто вмикати потужні прилади одночасно.

Найбільш енерговитратні прилади:

  • комп'ютер або ноутбук (5 годин на день) – від 20 до 81 кВт*год;
  • холодильник (цілодобово) – від 17,1 до 38,4 кВт*година (залежно від класу енергоефективності).

Третю та четверту позицію зайняли телевізор та пральна машина. При цьому якщо холодильник відключати від мережі не рекомендують, використання телевізора, комп'ютера і пральної машини можна скоротити або перенести на день.

  • ТБ (5 годин на день) – від 6,5 до 30 кВт*год на місяць (залежно від телевізора);
  • пральна машина (двічі на тиждень по годині) – від 17 до 25 кВт * год на місяць.

Що цікаво, якщо відмовитися від електричного чайника, можна заощадити до 22 кВт*годину на місяць. При цьому мікрохвильова піч за такий самий час у середньому споживає вдвічі менше електроенергії. Електричний чайник (година на тиждень) – споживає від 10 до 22 кВт*година.

Українцям також варто готуватись до можливих тривалих відключень. Тримати зарядженими павербанки, зарядні станції тощо. А для того, щоб скоротити тривалість відключень (або навіть не допустити їх), необхідно споживати розумно та економити електроенергію.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...