Стало відомо, чи можуть забирати квартири в українців за борги по комунальних послугах. Як розповів експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко в ефірі каналу "Україна 24", це досить тривала процедура, передають Патріоти України.
При цьому він пояснив, що така ймовірність зберігається. "Насправді можуть забрати. Для цього є всі інструменти, всі механізми у постачальника. Постачальник може в спрощеному порядку подати безпосередньо до суду і отримати судовий наказ на стягнення заборгованості. Після того, як цей судовий наказ не буде оскаржений безпосередньо самим боржником, споживачем, який заборгував за житлово-комунальні послуги, то в даному випадку матеріали передаються у виконавчу службу, і виконавча служба може проводити цілий комплекс заходів - заарештовувати рахунки, обмежувати боржника в певних можливостях, в правах, заарештовувати майно зокрема", - пояснив він.
Експерт уточнює, що безпосередньо про квартиру "навряд чи йдеться, тому що розмір заборгованості повинен бути порівнянний з вартістю житла".
"Тим більше, є в законодавстві цілий ряд можливостей щодо захисту самих мешканців, в тому числі коли мова йде про наявність зареєстрованих неповнолітніх дітей в будинку тощо. Тут проблема досить серйозна, комплексна. Потрібно не допускати боргів, а державі робити все можливе для того, щоб надалі як мінімум ці борги не накопичувалися", - зазначив Голубенко. Відзначається, що борг українців з оплати послуг ЖКГ в кінці лютого виріс до позначки в 82,1 млрд грн, що на 1,1 млрд грн більше, ніж у січні.
Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...