Українцям приготуватись: Стало відомо, як зміняться ціни на газ після запуску ринку

Українцям передбачили зростання цін на газ в опалювальному сезоні на 44% в порівнянні з тим тарифом, за яким вони платили в червні. На це вплине як запуск ринку газу, так і подорожчання енергоресурсу через зростання попиту взимку, передають Патріоти України.

За даними Української енергетичної біржі (УЕБ), очікувати в майбутньому зниження не варто. Згідно з розрахунками УЕБ, до третього кварталу ціна на газ в Європі може зрости до $79 за тисячу кубометрів, а до опалювальної зими – майже в два рази більше, до $142.

У перерахунку на гривні за курсом долара на 2 липня це 3801 грн за тисячу кубів (без ПДВ і тарифів на транспортування), що на 44% більше, ніж в червні продавав "Нафтогаз" газозбутам для поставок населенню (2142 грн).

При цьому глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що ціни на газ для населення з запуском ринку газу будуть нижчими, ніж та, яку зараз встановлює держава. Про це сказав в ефірі одного з українських телеканалів.

"На сьогодні через перенасиченість українського ринку газом ми бачимо, що ринкова ціна буде нижче, ніж ті ціни, які визначають державні чиновники. Це факт і думаю, що цим фактом повинні скористатися всі українські споживачі", – сказав Коболєв.

Геолог розповів, які шанси мають російські окупанти знайти прісну воду під Азовським морем, щоб напоїти Крим

неділя, 11 квітень 2021, 20:50

в 1960-70 роки в Азові дійсно знаходили запаси підземної прісної води, але це залишкове геологічне явище водообміну, котрий вимивався останні 8-9 тисяч років. Вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України Руслан Гаврилюк...

"Це відповідальний крок": Зеленський анонсував утворення зони вільної торгівлі України з Туреччиною

неділя, 11 квітень 2021, 18:07

Володимир Зеленський обговорив підписання угоди про зону вільної торгівлі та з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ. За його словами, під час обговорення, приділили увагу торгово-економічним ...