Українцям приготуватись: Стало відомо, як зміняться ціни на газ після запуску ринку

Українцям передбачили зростання цін на газ в опалювальному сезоні на 44% в порівнянні з тим тарифом, за яким вони платили в червні. На це вплине як запуск ринку газу, так і подорожчання енергоресурсу через зростання попиту взимку, передають Патріоти України.

За даними Української енергетичної біржі (УЕБ), очікувати в майбутньому зниження не варто. Згідно з розрахунками УЕБ, до третього кварталу ціна на газ в Європі може зрости до $79 за тисячу кубометрів, а до опалювальної зими – майже в два рази більше, до $142.

У перерахунку на гривні за курсом долара на 2 липня це 3801 грн за тисячу кубів (без ПДВ і тарифів на транспортування), що на 44% більше, ніж в червні продавав "Нафтогаз" газозбутам для поставок населенню (2142 грн).

При цьому глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що ціни на газ для населення з запуском ринку газу будуть нижчими, ніж та, яку зараз встановлює держава. Про це сказав в ефірі одного з українських телеканалів.

"На сьогодні через перенасиченість українського ринку газом ми бачимо, що ринкова ціна буде нижче, ніж ті ціни, які визначають державні чиновники. Це факт і думаю, що цим фактом повинні скористатися всі українські споживачі", – сказав Коболєв.

Стрибок у третє тисячоліття: ЄС оприлюднив остаточну версію своєї водневої стратегії

четвер, 13 серпень 2020, 20:59

Помітна роль в модернізованій енергетиці відводиться і Україні. Проте, як зазначається в документі, в короткостроковій і середньостроковій перспективі буде необхідно виробництво «синього» водню (low-carbon hydrogen), який є продуктом переробки звичних ...

Інвестиції як визнання: Шведи дорого купили українську студію, що створила серію ігор Metro

четвер, 13 серпень 2020, 19:26

Шведська компанія Embracer Group, куди входять THQ Nordic, Deep Silver і Saber Interactive, придбала українську студію 4A Games, яка створила серію ігор Metro, повідомляють Патріоти України з посиланням на офіційний реліз компанії. . За 36 мільйонів д...