Слов`янський міськрайонний суд Донецької області зобов'язав клієнта місцевого постачальника газу доплатити 71,7 тис. грн. Як йдеться в матеріалах справи, чоловік міг втрутитись у роботу газового лічильника, пломбу було пошкоджено, тому після перевірки йому донарахували за газ десятки тисяч гривень. Про це йдеться в рішенні по справі №243/2526/24. "Стягнути... заборгованість за природний газ у сумі 71 741,81 грн", – йдеться в судовому рішенні, передають Патріоти України.
Так, при перевірці цілісності пломбування вхідного крану за адресою відповідача, при візуальному огляді працівниками Слов`янського УГГ виявлено несанкціоноване самовільне відновлення газоспоживання, про що складено акт обстеження споживача та акт про порушення № 777 (ХХІІ-1200).
"Проведено донарахування об`ємів природного газу, що визначається за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня припинення газопостачання (або у разі здійснення попередньої перевірки відключеного стану з дня такої перевірки, що має підтверджуватися відповідним актом перевірки)", – йдеться в матеріалі справи.
Як проводиться перевірка лічильників газу?
Облгаз зобов'язаний проінформувати споживача не пізніше ніж за місяць до настання терміну проведення періодичної повірки. Зазвичай це робиться листом.
Після цього споживач зобов'язується надати представникам облгазу доступ до лічильника. Перед тим, як пускати газовиків у квартиру, потрібно перевірити їхні службові посвідчення. Це допоможе уберегтися від злочинців.
Якщо споживач не пустить газовиків, він ризикує втратити можливість платити за газ за лічильником. У таких випадках режим нарахування змінюють на норми, а вони значно вищі за звичні обсяги споживання (від 9,8 до 23,6 кубів на людину на місяць залежно від встановленого обладнання).
У ході самої перевірки лічильник демонтують виключно в присутності споживача. Останній має повне право фіксувати дії газовиків на фото чи відео.
До початку демонтажу лічильника представник облгазу має оглянути прилад. Зокрема, перевіряється відсутність механічних пошкоджень та ознак стороннього втручання в роботу приладу. Також перевіряють наявність та цілісність пломб та стан з'єднань.
Результати огляду та поточні показання лічильника фіксуються в акті про демонтаж. Документ складається у двох примірниках, один із яких зберігається у споживача.
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...