До початку повномасштабного вторгнення Держслужба зайнятості щороку обслуговувала близько мільйона громадян, але наразі ця цифра суттєво скоротилась. Цьому є декілька причин. Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк в інтерв’ю РБК-Україна, передають Патріоти України.
Першою причиною, як пояснила Жовтяк, є те, що велика кількість працездатного населення виїхала за кордон. Попри те, що біженці мають можливість зареєструватись в статусі безробітних, зокрема через портал "Дія", вони не можуть отримувати виплати.
Інша ж причина полягає у тому, що всі військовозобов’язані при реєстрації в Держслужбі зайнятості повинні надати військово-облікові документи, що відповідає принципу "Працюй або воюй". Якщо до повномасштабного вторгнення в структурі безробітних пропорція чоловіків та жінок була приблизно рівною, то сьогодні 80% - це жінки й 20% - чоловіки.
"Крім того, можливим фактором, що вплинув на бажання людей реєструватися в Службі зайнятості, є скорочення термінів виплат допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану. Якщо раніше виплати здійснювалися протягом одного року, а для деяких категорій населення (громадян передпенсійного віку) - до двох років, то зараз мова йде про три місяці. А для людей передпенсійного віку - один рік", - додала Жовтяк.
За її словами, кошти, що вивільнились, були спрямовані на:
Міністр фінансів США Скотт Бессент, який веде переговори про українські надра, заявив, що президент України Володимир Зеленський "підірвав те, що мало бути найпростішою річчю у світі" під час сварки з керівництвом США у Білому домі, а також заявив, що ...
Президент США Дональд Трамп з початку 2025 року двічі невдало намагався запровадити тарифи у розмірі 25% на закордонні автомобілі, які ввозять до США. Втретє йому це вдалося. Через це найдешевші машини подорожчають навіть в Україні. OBOZ.UA нагадує, що...