Рівень глибокої бідності в Україні зріс у сім разів, а загальна бідність – майже вдвічі за два роки війни. Найгірша ситуація у північних регіонах, тоді як Київ та західні області мають найнижчі показники. Про це розповіла Людмила Черенько, доктор економічних наук, завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень в коментарі ЗМІ. За її словами, війна спричинила подвоєння загального рівня бідності в країні, передають Патріоти України.
Якщо до повномасштабного вторгнення більшість українців мали змогу забезпечувати базові потреби, то зараз дедалі більше людей стикаються із серйозними фінансовими обмеженнями. Особливо критична ситуація спостерігається в північних областях – Чернігівській та Сумській, де рівень бідності зріс найбільше. У цих регіонах війна принесла не лише руйнування, але й значні втрати економічних можливостей.
Які регіони постраждали найменше
Є області, де показники бідності залишаються відносно низькими. Це, зокрема:
Причини різкого зростання бідності
Економічні виклики залишаються надзвичайно серйозними. За даними Світового банку, через повномасштабну війну кількість українців, які живуть за межею бідності, збільшилася на 1,8 мільйона людей порівняно з 2020 роком. Подальше зростання бідності буде залежати від ситуації на фронті, рівня міжнародної допомоги та темпів економічного відновлення.
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...
Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...