В Україні запропонували ввести "драконівський" тариф на електроенергію: Кого хочуть змусити платити більше

В Україні через наслідки російського обстрілу критичної інфраструктури довелося запровадити режим жорсткої економії електроенергії, передають Патріоти України.

Мешканці центральних регіонів країни закликали терміново обмежити її споживання. Економіст Олексій Кущ запропонував запровадити "драконівський" тариф на комунальну послугу. Сьогодні на Київщині, Черкащині, Чернігівщині та Житомирщині запровадили графіки відключень електроенергії для побутових споживачів. Вже розпочалися відключення у Полтавській, Харківській та Сумській областях.

Багато підприємців відключили підсвічування вуличних вивісок, а також прибрали його у торгових мережах. У великих містах обмежили роботу електротранспорту, електрику відключають великим підприємствам. Але не всі користувачі свідомо поставилися до важкої ситуації.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що частина українців не вважає за потрібне прислухатися до прохань влади. Вони живуть за принципом "світ почекає". Експерт звернув увагу на власників басейнів чи саун, які не поспішають обмежувати споживання електроенергії.

"В Україні 40% побутових абонентів споживають менше 150 кВт на місяць. Це на рівні "мінімального мінімуму", суцільна енергетична бідність, коли лампочки "прикручують", і почали це робити ще до війни... Я вважаю, що потрібно вводити диференційований тариф: вище за певний ліміту споживання - драконівська ціна електроенергії. Звичайно, з урахуванням потреб людей, які встановили електричні котли", - зазначив Кущ.

Передплатники Куща бурхливо відреагували на його ініціативу. "А як ви визначатимете, у кого електроопалення? Як це технічно зробити?", "Тариф і сьогодні диференційований. Просто потрібно рознести сильніше градацію", "Якщо ви вважаєте, що витрата 150 кіловат-годин на місяць - це мінімум, то ви нічого не розумієте в енергозбереженні. 150 кіловат-годин витрачає у квартирі типовий користувач", "Так це ще всі споживачі замінили лампочки на світлодіодні. Дякуємо китайцям", - написали фоловери

В Україні кардинально трансформується ринок праці: До чого готуватись

понеділок, 25 вересень 2023, 8:26

Ринок праці в Україні кардинально трансформується після демобілізації. Українські захисники, ветерани будуть однією з найчисельніших груп, при цьому на свої попередні місця роботи, як показує практика, вони, найімовірніше, не повернуться, передають Па...

В Україні перерахують усі пенсії: Кому додадуть тисячі та який графік підвищення

понеділок, 25 вересень 2023, 7:24

В Україні 2024-го не лише підвищать мінімальну пенсію, але також проведуть індексацію для всіх пенсіонерів. Індексація відбудеться за новими правилами, проте її деталі досі не розкрито. При цьому, ймовірно, в результаті введення нових правил розмір інд...