З 1 лютого зміниться порядок виплат сім'ям полонених і зниклих безвісти: Чого чекати

З 1 лютого в Україні набувають чинності зміни до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей", ухваленого Верховною Радою 8 жовтня, що стосуються порядку виплат родичам полонених і зниклих безвісти військових, передають Патріоти України з посиланням на відповідний документ.

Згідно з документом, з 1 лютого 50% виплат мають бути розподілені рівними частками між представниками першої черги — дружиною (чоловіком), законними представниками неповнолітніх дітей (окрім тих, що одержують від військового аліменти), дітьми з-поміж осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їхніми законними представниками та батьками військових (окрім батьків, позбавлених батьківських прав).

Якщо представників першої черги немає, то 20% виплат ідуть родичам другої черги. Це повнолітні діти, брати чи сестри. Невиплачена частина коштів (50% або 80%) зберігатиметься у військовій частині та виплачуватиметься бійцю в разі повернення його з полону або появи, якщо його було визнано зниклим безвісти.

Як зазначає Роман Лихачов, військовий адвокат і юрист Центру надання підтримки ветеранам, виплати військового, який потрапив у полон або вважається безвісти зниклим, становлять близько 120 тисяч гривень на місяць. Раніше повну суму мала отримувати дружина (чоловік) військовослужбовця. Тепер частку виплат зможуть отримати більше родичів військового.

"Умовно, якщо у військовослужбовця є дружина, двоє дітей і батько з матір'ю, то ці 60 тисяч розподіляються на п'ятьох рівними частинами. Усі отримують по 12 тисяч", — пояснив Роман Лихачов.

Адвокат наголосив, що військовослужбовець може самостійно визначити, хто і яку суму має отримати в разі, якщо він потрапить у полон або буде визнаний зниклим безвісти. Для цього йому потрібно скласти особисте розпорядження.

Усі стали бідніші: НБУ оцінив рівень інфляції в Україні та назвав причини зростання цін

середа, 8 січень 2025, 12:15

Споживча інфляція стрімко пришвидшилася до 11,2% р/р у листопаді 2024 року та перевищила траєкторію прогнозу Національного банку України. За оцінками НБУ, інфляція зросла також у грудні, передають Патріоти України з посиланням на Макроекономічний та мо...

Ще не кінець? НБУ пояснив зростання курсу долара в Україні

середа, 8 січень 2025, 11:45

У грудні 2024 року чистий попит на безготівкову іноземну валюту в Україні суттєво збільшився з огляду на зростання бюджетних видатків. Крім того, вплинули операції бізнесу наприкінці року, передають Патріоти України з посиланням на Макроекономічний та...