А ви це знали? Чому молоко не прокисає, а починає гірчити - основні причини

Існує кілька причин, чому молоко починає з часом гірчити і не прокисає. Вони можуть бути пов'язані з особливостями годування тварини і нюансами технологічного процесу, передають Патріоти України.

Чому молоко довго не скисає

Придбане в магазині молоко відрізняється тривалим терміном зберігання. Подібна ситуація пояснюється тим, що використовується спеціальна упаковка і продукт проходить перевірку на наявність різних патогенних мікроорганізмів.

У процесі виробництва використовуються передові технології, які можуть включати пастеризацію, ультрапастеризацію і стерилізацію. Подібні способи дозволяють знищувати шкідливу мікрофлору, в результаті чого молоко довго зберігається і не скисає.

Особливості харчування

Поява гіркого присмаку у молока часто пов'язана з особливостями харчування тварин. Подібна ситуація часто спостерігається у випадках, коли худобу починають пасти на нових територіях. Неприємний відтінок може давати полин, люпин і деревій. Аналогічний ефект спостерігається, коли подібні трави потрапляють в сіно, що використовується для годування тварин.

Корови із задоволенням вживають в їжу гіркі рослини, так як такі трави дозволяють стимулювати апетит і нормалізувати травлення. Залежно від раціону тварини молоко може змінювати колір і набувати різні смакові особливості, в тому числі неприємну гіркоту. При зміні якості харчування якості продукту відновлюються, що зазвичай відбувається протягом 3-х тижнів.

Гельмінтозне захворювання

Неприємний гіркий присмак молока може бути обумовлений фасціольо́зом, який викликається гельмінтами. Паразити концентруються в печінці, жовчних протоках і провокують застій жовчі. Поява у молока характерної гіркоти вважається однією з ознак такого захворювання.

Хвора тварина відрізняється слабкістю і підвищеною стомлюваністю, у неї спостерігаються хворобливі відчуття при пальпації в районі печінки. При появі подібних симптомів господареві рекомендується здати аналіз калу корови у ветеринарну лабораторію для проведення дослідження на наявність яєць.

Особливі стани тварини

Для отримання здорового потомства тваринам потрібне проходження процесу запуску, який полягає в зниженні кількості процедур доїння і повне їх припинення в певний момент. Поява гіркоти в молоці часто свідчить про те, що потрібно припинити отримувати молоко від корови. Зазвичай такі дії проводяться за 60 днів до отелення.

Нерідко гіркота в молоці обумовлюється розвитком маститу. У такій ситуації продукт набуває неприємного присмаку, а залежно від форми захворювання може з'являтися зміна кольору, сторонні включення у вигляді крові і гною. Поява гіркоти часто сигналізує про порушення обміну речовин в організмі тварини і нестачі важливих мікроелементів.

Великий вплив на смакові якості молока має чистота корівника і умови утримання тварин, проведення необхідного переліку гігієнічних процедур перед доїнням. При швидкому розмноженні патогенних мікроорганізмів продукт набуває гіркуватий смак і неприємний запах.

Поява гіркоти в молоці часто сигналізує про те, що у тварини є проблеми зі здоров'ям або з харчуванням. Споживачам такого продукту можна подумати над тим, що варто спробувати продукцію іншого виробника.

Джерело: Ukr.Media

Цей лайфхак виручить: Що робити, якщо улюблені джинси сіли після прання

четвер, 21 листопад 2024, 22:10

Буває, що після прання улюблені джинси сідають і вже не сидять так, як вам би того хотілося. Не варто поспішати до ательє чи витрачати кошти на нову річ. Існують способи розтягнути джинси в ширину та довжину. Як це зробити - читайте в матеріалі ТСН.ua,...

ТОП-3 секрети ідеальних дерунів - хитрощі досвідчених кулінарів

четвер, 21 листопад 2024, 18:14

Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...