А ви це знали? Чому не можна вирощувати вдома фіалки і що робити, якщо вони у вас вже є

Сенполії, або ж узамбарські фіалки - одні з найпопулярніших кімнатних рослин. Їх люблять розводити за неймовірну варіативність форм та кольорів квітів, передають Патріоти України.

Селекціонери вивели гібриди з простими зіркоподібними квітками, з пишними пелюстками-воланами і навіть різнокольорові, смугасті та плямисті. Деякі любителі сенполій збирають вражаючі колекції цих рослин. Але, за деякими прикметами, фіалки не можна тримати вдома.

OBOZREVATEL розібрався із забобонами, пов’язаними з цими рослинами. А також розповідає, що робити, якщо ви уже маєте таку квітку. І що робити, якщо ви не вірите забобонам і хочете завести собі цю чудову рослину.

Чому забобони радять не заводити фіалки?

Вважається, що сенполія – це квітка, яка приносить самотність. Тому її не можна вирощувати людям, які не мають пари. Людям, що перебувають у стосунках, вона буцімто також може принести неприємності у вигляді сварок, а то й розставання.

Також забобонні люди не рекомендують приймати рослину у подарунок. Буцімто вона легко передає на собі вроки та прокляття. А ще це може віщувати смерть у родині.

Якщо ж фіалка загинула, деякі вбачають у цьому позитив. Мовляв, вона прийняла на себе негативну енергію, спрямовану на свого господаря. Чому на її місце треба одразу посадити нову, поговоримо у наступному розділі. Він буде про те…

Чому сенполію рекомендують тримати вдома

З іншого боку, на Сході ця квітка має славу такої, що притягує багатство та злагоду у родину. Саме тому, якщо одна фіалка загинула, їй треба одразу знайти заміну – це підтримає позитивну енергетику в домі.

Оптимістично налаштовані любителі забобонів також радять звертати увагу на колір квітки, яку ви поставите у своїй оселі в залежності від того, яку сферу свого життя ви хочете поліпшити:

  • червоний – принесе пристрасть та взаєморозуміння у стосунки, а також притягне гроші;
  • синій та блакитний – подарує натхнення творчим натурам;
  • фіолетовий – допоможе домогтися гармонії і духовного зростання;
  • рожевий – зміцнить здоров’я і поліпшить емоційний стан.

Що робити, якщо у вас уже є фіалка

Якщо ви схильні вірити саме поганим прикметам, але вже встигли виростити і полюбити сенполію, а то і не одну, то просто переставте її зі спальні у вітальню чи на кухню. До речі, оптимісти стверджують, що енергетика квітки допомагає позбутись зайвої ваги, тож у обідній зоні їй буде найкраще місце. Також за цієї умови вона може зміцнити стосунки у родині. Отже, кухня в будь-якому разі – хороше місце для квітки.

Які умови потрібні фіалкам

Фіалки – дуже ніжні рослини, хоча при дотриманні необхідних умов догляду з нею впораються навіть недосвідчені квіткарі. Забезпечте квітці помірне тепло, яскраве світло без прямих сонячних променів і не надто рясний, але регулярний (не рідше разу на тиждень) полив через піддон. Потрапляння води у розетку листків може спровокувати загнивання рослини, а сонце залишає на ній згубні опіки.

Розмір горщика для фіалки підібрати просто – він має бути в діаметрі у 2-3 рази меншим за листяну розетку рослини. Пересаджувати її найкраще на початку весни, методом переносу разом із земляним комом у горщик відповідного розміру. Після цього у нього досипають необхідну кількість свіжого ґрунту.

Ось і всі премудрості для тих, хто не боїться забобонів і хоче, мати вдома красиву квітучу рослину. До речі, цвіте сенполія незалежно від сезону і може радувати квітами кілька разів на рік.

Яка найдорожча їжа у світі і чому вона коштує більше за дорогоцінні метали

неділя, 4 травень 2025, 11:39

Є продукти, ціна яких суттєво перевищує показники цінних металів. Ікру "Алмаз" вважають найдорожчою їжею у світі, але не тільки це робить її унікальною, передають Патріоти України. . До теми Її використовують дуже обачно: яка спеція найдорожча у світі...

Народні прикмети на 4 травня. Чим українці традиційно опікувались на Пелагеїн день

неділя, 4 травень 2025, 7:05

Християни східного обряду 4 травня за еовоюліпнським календарем відзначають день пам’яті святої мучениці Пелагеї. Також відома як Пелагія Таврійська, була християнською святою, яка жила в III столітті в місті Тарсі, що на території сучасної Туреччини. ...