Багато людей полюбляють їсти на сніданок холодне м'ясо, а хтось вважає за краще брати його з собою на роботу: зручно і не потрібно розігрівати, щоб швидко перекусити прямо на робочому місці. Здається, що м'ясо у будь-якому вигляді корисне і поживне, проте насправді це не так, передають Патріоти України.
Вживання холодної їжі, тим більше остиглого м'яса, шкідливе для нашого організму. Така звичка може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям і зокрема з травною системою.
Річ у тім, що наш шлунок швидше за все перетравлює гарячу їжу. А ось холодне м'ясо — занадто важке завдання для травної системи, тому що шлунок не може переробити остиглу їжу і спочатку змушений її у буквальному сенсі розігрівати. До таких висновків вчені прийшли ще на початку минулого століття.
"Можна починати обід з заморожених сирих устриць, потім їсти гарячий суп, а потім перемикатися на морозиво і запивати усе це гарячою кавою. Але температура шлунку при цьому не зміниться навіть на 0,5 градуса", — розповів нью-йоркський професор Вільям Гілман Томпсон у 1905 році.
Він провів ряд експериментів з пацієнтами, під час яких за допомогою спеціальних пристроїв вимірював температуру шлунку одразу ж після потрапляння у нього їжі різної температури.
Сучасні фахівці підтримують висновки Томпсона. Доцент медицини у одній з лікарень Джорджтауна у американському окрузі Колумбія Марк Маттар заявив, що тепла їжа — запорука нормальної роботи травної системи. Він нагадав, що наші бабусі завжди радили пити за наявності спазмів та болю гарячий суп або чай. Це невипадково: гаряче допомагає м'язам розслабитися і заспокоює шлунок, а також позитивно впливає на слизові.
Маттар переконаний: холодна їжа викликає у нашого організму дискомфорт. У результаті реакція на неї може бути найрізноманітнішою: від закрепу до сильної діареї.
"Я, наприклад, полюбляю розморожувати холодну воду і пити її. Але якщо моя дружина робитиме так само, у неї з'явиться біль у животі", — зазначив Маттар, наводячи приклад згубного впливу холоду на наше травлення.
Слід запам'ятати, що найкраще їсти м'ясо, температура якого досягає хоча б 37 градусів (а краще 40). Тоді ваша травна система не буде витрачати сили і час на розігрів їжі та одразу розпочне її перетравлення. У результаті усі корисні речовини потраплять у кров, білки правильно обробляться, а ваш кишківник не буде змушений приймати цілі шматки їжі.
Не всі каструлі підходять для приготування їжі. Обираючи ємність, важливо враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Це стосується зокрема алюмінієвого посуду, який все ще часто використовується на кухнях завдяки своїй довговічності та зручності. ...
Важливим етапом святкування Нового року завжди було позбавлення від усього непотрібного. Ще наші предки вірили, що так ви ніби "звільняєте" місце для добробту та щастя, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Новий рік для багатьох людей є не п...