А ви це знали? Фахівці пояснили причини стійкого відчуття голоду - саме це заважає схуднути

Почуття голоду - природний сигнал людині про потребу організму в їжі. Наше тіло завжди очікує на надходження енергії, яку ми отримуємо з продуктів харчування та яка необхідна для повноцінної роботи органів. Якщо наш раціон правильно збалансований та задовольняє всі потреби у поживних речовинах, ми з легкістю можемо витримувати кілька годин без їжі та дотримуватися запланованого режиму, передають Патріоти України.

Однак іноді почуття голоду настигає нас через невеликий проміжок часу або навіть супроводжує постійно. Такий розлад харчової поведінки у медиків отримав назву "поліфагія".

Недостача білка у раціоні

Як відомо, не всі продукти харчування однаково насичують наш організм. Наприклад, споживання білків та вуглеводів неоднаково позначається на тамуванні апетиту. Білок – один з трьох найважливіших макроелементів, який ми отримуємо з їжі. Саме він забезпечує організм необхідною енергією, знижує почуття голоду та дозволяє споживати менше калорій.

Якщо ваш раціон не збагачений білком у достатній кількості, ви не можете витримувати довгі проміжки між прийомами їжі та схильні до перекусів. Так, дослідження довело, що чоловіки, які отримували 25% калорій з білків протягом 12 тижнів, свідчили про зменшення бажання поїсти пізно вночі на 50%.

Недостатня кількість води

Про життєву потребу організму у достатній кількості рідини було сказано багато. Відомо, що вода сприяє здоров'ю серця та мозку, а також зволожує шкіру та підтримує травну систему. Крім того, за свідченням науковців, вона досить поживна та може знизити апетит при вживанні перед їжею.

Отже, якщо ви мало п’єте, то можете відчувати почуття голоду, яке насправді можна сплутати зі спрагою. Тому якщо ви не можете насититися, спробуйте збільшити кількість рідини для щоденного споживання, а також додайте до раціону продукти, які містять її велику кількість, наприклад, овочі та фрукти.

Потреба у клітковині

Споживання продуктів з високим вмістом клітковини допомагає контролювати почуття голоду, оскільки вони уповільнюють спустошення шлунку, довше перетравлюються та сприяють ситості.

Вівсянка, цільнозернові продукти, насіння льону, брюсельська капуста, горіхи та бобові – продукти, які завжди мають бути у меню. Дослідження довели, що дієта з високим вмістом клітковини не лише допомагає знизити апетит, але і зменшує ризик серцевих захворювань, діабету та ожиріння.

Недостатнє споживання жирів

Жир відіграє ключову роль у підтримці почуття ситості. Це пов’язано із тим, що на його перетравлення потрібно більше часу, тому він довше залишається у шлунку, а також призводить до вивільнення гормонів, що сприяють насиченню.

Так, експеримент показав, що в учасників, які дотримувалися дієти з низькою кількістю жирів, значно збільшився потяг до вживання вуглеводів та продуктів з високим вмістом цукру. Це свідчить про те, що споживання корисних жирів необхідне для тамування голоду та повноцінної роботи організму.

Фізична активність

Активний спосіб життя сприяє здоров’ю та довголіттю. Однак якщо ви серйозно займаєтесь спортом, то ваш метаболізм прискорюється і ви витрачаєте багато калорій, а для нових досягнень потребуєте більше енергії. Саме тому ви можете відчувати сильний голод.

Для вирішення проблеми обов’язково збалансуйте раціон та включіть у нього необхідну кількість білків, клітковини та корисних жирів, а також перегляньте тривалість та інтенсивність своїх тренувань.

Велика кількість рафінованих продуктів

Рафіновані продукти, як правило, проходять ретельну обробку для збереження смаку та подовження строків зберігання та позбавлені клітковини, вітамінів та мінералів. Зовсім уникнути їх складно, однак якщо ваш раціон перенасичений подібною їжею, ви можете постійно відчувати голод.

Це відбувається тому, що оброблені продукти швидко перетравлюються та не зберігають почуття ситості. Водночас, медики пояснюють, що рафінована їжа може викликати різкі стрибки цукру у крові. Якщо його рівень зависокий, то вивільняється інсулін та швидко видаляє цукор, сигналізуючи таким чином, що організму знову потрібна їжа. Саме тому раціон, що складається лише з оброблених продуктів, не задовольняє потребу в енергії та викликає голод.

Неповноцінний відпочинок

Здоровий сон необхідний для правильного функціонування мозку та захисних сил організму. Достатній відпочинок продукує лептин – гормон, що сприяє почуттю ситості, а також контролює рівень греліна – гормона, який стимулює апетит.

Експеримент показав, що учасники, які недосипали лише одну ніч, повідомляли про значний голод та обирали порцію з їжею на 14% більшу, ніж ті, хто спав достатні 8 годин.

Зловживання алкоголем

Окрім того, що спиртні напої шкодять організму, вони ще й сприяють переїданню, оскільки стимулюють апетит. Вживання алкоголю посилює почуття голоду та погіршує роботу тієї частини мозку, які відповідає за самоконтроль.

Так, науковці стверджують, що ті, хто вживають алкоголь, з’їдають на 10% калорій більше протягом дня. Також вони схильні до споживання солоної та жирної їжі.

Культура харчування

Як не дивно, але для тамування голоду має значення не лише те, що ви їсте, а й те, як ви це робите. Якщо ви харчуєтесь на бігу або у процесі перегляду телевізора, ви відволікаєтесь та не контролюєте якість та кількість спожитого.

Деякі дослідження доводять, що люди, які їдять у тиші та уникають зовнішнього впливу, насичуються швидше, ніж ті, хто відволікаються під час їжі.

Швидкість, з якою ви їсте, також може вплинути на почуття голоду. Деякі дослідження свідчать, що люди, які їдять швидко, мають більший апетит та схильні до переїдання порівняно з тими, хто їсть повільно.

Хронічний стрес

Хронічний стрес здатен підвищувати апетит. Це пов’язано з підвищеним рівнем кортизолу, який може викликати почуття голоду та потяг до їжі та схильність до солодощів.

Так, одним з досліджень, проведеним за участі 350 дівчат, було встановлено, що учасниці, які перебували у стресовому стані, частіше переїдали та були схильні до споживання великої кількості продуктів з низьким вмістом поживних речовин, наприклад, чіпсів або печива. Тож якщо ви постійно голодні, зверніть увагу на свій емоційний стан та спробуйте досягнути гармонії та спокою.

Деякі захворювання та прийом ліків

Не всім відомо, але постійний голод може сигналізувати про розвиток певних хвороб. Так, він є одним із симптомів цукрового діабету, але постановка діагнозу можлива лише за після проходження інших клінічних обстежень.

Гіпертиреоз також може супроводжуватися посиленим голодом. Це відбувається через надмірне продукування гормонів щитоподібної залози, які викликають апетит.

Водночас деякі медичні препарати можуть викликати підвищений потяг до їжі. До таких можуть відноситися протиалергійні засоби, антидепресанти та деякі ліки від діабету. Якщо ви набрали вагу після прийому певного курсу медикаментів, можливо, саме вони стали причиною постійного голоду. Порадьтеся з лікарем щодо корекції призначеного лікування.

Як бачимо, на природну потребу у їжі мають вплив численні фактори. Тож якщо ви їсте та не насичуєтеся, слід перевірити стан організму та переглянути спосіб життя. Збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження та гармонія із собою та світом забезпечать не лише тамування голоду, а й подарують довге та здорове життя.

Не робіть помилок! Названо дрова, які краще не брати для опалення каміна чи печі

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:10

Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...

Особливий тест: Виберіть сніжинку, щоб дізнатися, чи здійсняться ваші мрії нового року

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:04

Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...