Весняна побілка дерев – це традиція, яка має на меті захистити рослини від різних зовнішніх загроз. Однак, не всі дерева потребують цієї процедури, а деякі можуть навіть постраждати від такого догляду. У статті ми розглянемо, які дерева не можна білити, і чому це може бути шкідливо для вашого саду, передають Патріоти України
Побілка дерев навесні – це не лише традиція, а й важлива агротехнічна практика. Вона допомагає уникнути весняних опіків стовбурів дерев, захищаючи їх від сильного сонячного випромінювання. Крім того, процедура запобігає надмірному сокоруху, що може негативно позначитися на стані дерева. В осінній період побілка використовується для захисту рослин від шкідників та хвороб.
Які дерева не слід білити
Попри всі переваги побілки, не всі дерева варто піддавати цій процедурі. Існує кілька категорій рослин, яким побілка може завдати більше шкоди, ніж користі.
Альтернативні способи захисту дерев
Якщо ви хочете забезпечити захист дерев, але не хочете використовувати традиційну побілку, є кілька альтернатив. Одним з варіантів є використання сумішей з меншою концентрацією вапна, наприклад, крейдовий порошок, що менш агресивно впливає на кору. Також можна використовувати глину або казеїновий клей, щоб загустити суміш.
Для молодих дерев у перший рік життя не рекомендується застосовувати будь-яку побілку. Якщо це необхідно, слід почати з мінімальної концентрації вапна, поступово збільшуючи її з кожним роком. Проте варто пам’ятати, що такі дерева також потребують інших способів захисту, таких як обгортання стовбура.
Що робити з хворими деревами
Якщо дерево ослаблене через хворобу, його можна побілити лише через кілька днів після обробки пошкоджених ділянок. Але якщо дерево дуже слабке, краще спершу підживити його мінеральними добривами або застосувати інсектициди для боротьби зі шкідниками.
Щоб ваш сад був здоровим і щедрим на врожай, важливо правильно доглядати за деревами та чагарниками. Побілка є корисною процедурою, але її треба застосовувати виважено, з урахуванням особливостей кожної рослини. Вибір методів захисту залежить від типу дерева, його стану та віку, тому важливо дотримуватись рекомендацій садівників.
Після Великодня багато українців повертаються до робіт на городі. Частину культур традиційно висаджують ще до свята, однак деякі овочі та рослини досаджують пізніше, передають Патріоти України. OBOZ.UA розповідає, коли саме після Великодня можна почина...
Якщо ваші скляні двері та вікна все ще виглядають брудними навіть після миття, можливо, ви використовуєте не той засіб, але є простіший спосіб отримати скло без розводів. Є чудовий домашній засіб, який ви зможете зробити усього з трьох простих інгредіє...