А ви це знали? Які овочі категорично не можна підігрівати повторно - це впливає на їхню користь

Овочі є невід'ємною частиною раціону кожного. Їх можна їсти в будь-якому вигляді, фахівці рекомендують вживати завжди сезонні овочі, в них найбільше корисних речовин. Запечені та приготовані в духовці овочі також корисні, головне – не смажити їх, передають Патріоти України.

  • Броколі

Броколі – дуже цінний та смачний овоч, в якому денна норма вітаміну С, вітаміни А, К, В9. Для того щоб він залишався корисним після приготування, найкраще його готувати на пару або варити: хрустка броколі – 1,5-2 хвилини, злегка хрумка – 3-4 хвилини, м'яка броколі – 6-8 хвилин. Найкраще – запекти її.

  • Часник

Часник є невід'ємним інгредієнтом у приготуванні м'яса, а також салатів, намазок. Він надає стравам приємного смаку і запаху завдяки ефірним оліям, які в ньому є. Варто зазначити, що під час термічної обробки в часнику руйнується аліцин – сильний антиоксидант, який пов'язує вільні нестабільні радикали. Цей захисний бар'єр від пошкодження та зміни клітин є найціннішим його компонентом. При термічній обробці речовина руйнується, і чим довше варити або смажити продукт, тим менше аліцину залишається.

Під час приготування страв з часником його потрібно додавати в кінці приготування. А якщо повторно розігрівати, цих речовин уже не буде.

Буряк

Буряк – дуже цінний та смачний овоч, з якого можна готувати смачні та легкі салати, а також борщ, "Шпундру". Навіть якщо буряки посмажити чи запекти, вони не втратять своїх корисних властивостей. Але слід пам'ятати, що у буряках можуть накопичуватися нітрати у процесі вирощування овочів, а від повторного розігрівання кількість нітратів збільшується.

  • Картопля

Картопля – найпростіший і найсмачніший овоч, в якому багато вітамінів, а саме В6 і С, залізо. Ще в ньому є клітковина, білки.

Дуже важливо – правильно готувати картоплю, не смажити її у великій кількості олії, тому що продукт втратить всі корисні властивості. Ще важливо знати, що якщо картопля приготовлена на олії і ви її кілька разів розігрієте, вона перетвориться на небезпечні канцерогенні сполуки.

Народні прикмети на 23 листопада: Не забудьте посвятити хліб-сіль. Що не можна робити цього дня, щоб не відвернути щастя, а що варто здійснити

субота, 23 листопад 2024, 7:05

Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...

Творять дива! Названо продукти, які корисні для судин та допомагають уникнути хвороб

субота, 23 листопад 2024, 6:47

Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...