А ви це знали? Які продукти не можна заморожувати

Морозильна камера — невід’ємний атрибут будь-якої кухні, а сучасні технології дозволяють заморожувати більшість продуктів майже без втрати якості. Тим не менш, є низка інгредієнтів, яким заморозка протипоказана, оскільки вони можуть зіпсуватися або стати небезпечними для здоров’я, передають Патріоти України.

Експерта з безпеки харчових продуктів та санітарії, професор Університету Центральної Флориди Кевін Мерфі, висловив свою думку на цю тему.

Отже, ось 10 продуктів, які не варто заморожувати за жодних обставин.

Рідина в закритій скляній ємності або банці

В принципі, якщо ви пам’ятаєте програму середньої школи, ви і самі не станете заморожувати рідини в закритому посуді, оскільки в рідкому стані вода має більшу щільність, ніж у твердому, і при заморожуванні скло може луснути. Це відноситься до скляних пляшок, банок і навіть пластикових контейнерів.

“У процесі заморозки ємність з рідиною може тріснути або навіть вибухнути”, – сказав Мерфі. «Те саме стосується пластикових контейнерів, які не залишають вільного простору для розширення рідини».

Цілі яйця

Хоча дехто вважає, що заморожувати яйця можна, Мерфі рекомендує цього не робити: яйця можуть луснути в морозильній камері.

«Тверді тіла під час охолодження стискаються. На відміну від них, вода при заморожуванні збільшується в обсязі. Тому, як тільки яйця досягнуть точки замерзання, вони можуть тріснути», – сказав Мерфі.

Зелені салати

Якщо заморозити і потім розморозити зелений салат, він не буде хрустким. Коли ви купуєте салат у магазині або на ринку, він, як правило, свіжий та приємний на смак. Морозильна камера руйнує структуру листових зелених овочів і призводить до того, що вони втрачають свою свіжість.

“У морозильнику салат з хрусткого перетвориться на м’який, несмачний і непридатний для використання”, – сказав Мерфі.

Свіжі овочі та фрукти

Якщо ви хочете заморожених фруктів чи овочів, вам краще купити їх у магазині, у відділі заморозки. За словами Мерфі, для правильного заморожування свіжих фруктів та овочів потрібні дуже низькі температури, і більшість домашніх морозильних камер не здатні забезпечити якісний кінцевий результат.

«Якщо вам потрібні заморожені фрукти та овочі, купіть їх. У виробників є необхідне обладнання для правильного заморожування фруктів та овочів», – сказав Мерфі.

Розморожене м’ясо, риба чи птиця

За словами Мерфі, заморожування м’яса, яке вже було заморожене, може призвести до погіршення якості та збільшення потенціалу зростання бактерій.

«Виробники зазвичай заморожують м’ясо за температури мінус 60 градусів Цельсія, щоб убити паразитів. При цьому температура м’яса знижується дуже швидко, і клітини не вибухають», — сказав Мерфі. «Заморожуючи м’ясо вдома за стандартної температури морозильника в районі мінус 18 градусів, ви робите його жорстким і несмачним. Крім того, це справжнє розділля для мікробів, які не завжди вмирають у морозильнику».

Смажені продукти

Якщо у вас залишилися крильця або картопля фрі, не поспішайте їх заморожувати. Низька температура в морозильній камері призведе до того, що смажені продукти втратять свою смачну скоринку.

Молоко, сметана, йогурт

За даними Міжнародного консорціуму з геноміки молока, молоко може бути заморожене терміном від одного до трьох місяців. Хоча, як вказує Мерфі, молоко або інший молочний продукт навряд чи залишаться такими, якими вони були до заморожування (вони поділяться на воду і шматочки густої маси).

Сира картопля

Мерфі каже, що сира картопля погано переносить заморожування. Якщо ви заморожуєте суп, тушковане м’ясо, рагу або іншу страву, що містить картоплю, краще залиште її сирою і приготуйте перед подачею страви. Інший варіант – додати картоплю у блюдо після його розморожування.

“У сирій картоплі вода і крохмаль погано замерзають, так що ви просто отримаєте борошнистий, зернистий, поганий смак”, – сказав Мерфі.

Кава в зернах або мелена

Ви можете покласти кубики льоду у каву, але кавові зерна або мелені боби в морозильник класти не варто.

«Якщо заорозити каву, вона просочиться вологою і набуде неприємного смаку і запаху, тому що поглине запахи та вологу з інших продуктів, які лежать у морозильній камері».

Свіжа зелень

Мерфі підкреслює, що при заморожуванні зелені клітини розширюються, і тому зелень руйнується.

“Коли ви заморожуєте трави при звичайній температурі близько -18, навіть якщо у вас є якісна морозилка, все одно зелень буде поступово стискатися, і в момент остаточного замерзання клітини вибухають”, – говорить Мерфі. «Трави залишаються замороженими, але після розморожування ви отримуєте м’яку кашу. Особливо ніжні трави, такі як петрушка, базилік та кінза, перетворяться на кашоподібну субстанцію. Деякі з трав із більш щільним листям, такі, як розмарин або чебрець, виглядатимуть трохи краще».

Скажу чесно: сам я заморожую нечасто і переважно використовую морозильну камеру для зберігання покупних заморожених продуктів.

Оцінять всі! Який продукт перетворить курячий суп на вишукану страву

понеділок, 23 грудень 2024, 9:14

Звичайний курячий суп перетвориться на вишукану страву, якщо додати до нього цей інгредієнт. У традиційному бульйоні з курки, крім м’яса, завжди присутні картопля, локшина та цибульно-морквяна засмажка, передають Патріоти України. Але що буде, якщо зам...

Варто знати! З чим не можна пити каву

понеділок, 23 грудень 2024, 8:12

Якщо ви шалений кавоман, а іноді хочете експериментів, то застерігаємо: деякі можуть негативно та шкідливо вплинути на ваше здоров’я. Не зважаючи на рекламні ролики та маркетингові фішки у закладах харчування, не варто пити каву з низкою продуктів, пер...