Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Чи можна лягати спати голодним - читайте в матеріалі ТСН.ua,передають Патріоти України.
Якщо перед тим, як лягати спати, ви відчуваєте бурчання та дискомфорт в животі, що потрібно робити в такій ситуації? Як і з іншими оздоровчими темами, відповіді про дієту та сон не є універсальними. Щоб дізнатися, як правильно поступити, варто копати значно глибше, враховуючи індивідуальні потреби свого організма.
Звичайно це нормально, лягати спати натщесерце. Існує дуже багато причин, з яких людина може залишитися без вечері. Зокрема:
Тут знову потрібно звернути увагу, що все індивідуально. Існують певні ситуації, коли на сон може вплинути розлад харчової поведінки. Також в деяких випадках недостатня кількість сну може спровокувати проблеми з травленням.
Якщо ви відчуваєте, що голод вночі погано впливає на якість вашого життя, потрібно звернутися до сомнолога чи дієтолога.
Деякі люди намагаються уникати перекусів перед сном, побоюючись, що вони негативно позначаться на вазі. Однак, дискомфорт, який спричинює голод вночі, може вплинути на розвиток настороженості мозку та ускладнити відпочинок. Тому зранку така людина може почувати себе млявою та втомленою.
Зі свого боку дефіцит сну перешкоджає розслабленю тієї частини мозку, яка відповідає за регулювання апетиту. Тому збільшується потяг до різноманітних калорійних продуктів. Такі дані показали дослідження 2013 року. Вченими було виявлено, що через виснаження провокується бажання щось з'їсти, тому йде набирання ваги. Тому краще впродовж всього дня перекушувати низькокалорійною їжею, а не тамувати голод пастою чи піцою в кінці дня.
Ще одні дослідження 2015 року показали, що люди, які страждають на діабет 1 типу і пацієнти з порушенням накопичення глікогену, не можуть відмовитися від перекусів вночі. Це питання відповідає за збереження життя. Згідно з цим дослідженням, продукти, які вживають такі люди перед сном, допомагають м'язам краще переробляти білок і покращувати роботу обмінних процесів і серця.
Не рекомендується сон натщесерце і тим, хто хоче наростити м'язову масу. Якщо існує тривалий дефіцит поживних речовин, то він запускає процес розщеплювання м'язів. Згідно з дослідженнями, якщо приймати перед сном білкову їжу, можна набрати масу, особливо, якщо поєднувати перекус і фізичні навантаження.
Ми розібралися, що для декого їжа перед сном є необхідною, однак для інших людей вона може мати негативні наслідки. Дослідження, яке було проведене в Японії, відстежуючи стан учасників в період від 2009 до 2014 року, виявило, що існує зв'язок між метаболітичним синдромом (дисліпідіємією) та нічним харчуванням. Тобто їжа, спожита перед сном, може підвищити ризик розвитку діабету та негативно вплинути на рівень холестерину.
Згідно з іншим дослідженням, існує прямий зв'язок між ожирінням та пізнім прийманням їжі. І пов'язано це не стільки з тим, що людина їсть пізно ввечері, а з калорійністю страв та пропусканням сніданку.Лягаючи спати на повний шлунок, можна зіткнутися з іще однією проблемою — печією. А це може перешкоджати повноцінному відпочинку.
Якщо взяти за основу різні дослідження, можна побудувати здоровий план харчування:
Якщо ви часто відчуваєте перед сном голод, є кілька варіантів корисної їжі:
При цьомуслід уникати жирної та смаженої їжі, дуже солоних чи гострих перекусів. Також варто обмежити споживання рідини, щоб потім не довелося переривати сон.
Якщо ви відчуваєте пекучий біль у грудях після їжі, це може бути печія, яку можна зупинити зміною раціону та безрецептурними ліками. Якщо симптоми трапляються рідко, не варто хвилюватися, оскільки достатньо уникати продуктів, що можуть спричиняти печію...
Заробляти в криптоіндустрії зможуть ті, хто знає, яка ціна криптовалюти зараз і як вона може змінитися. Котирування цифрових монет постійно коливаються, через що складно відстежити всі можливі стрибки. При цьому ринок пропонує кілька способів, які допо...