А ви це знали? Скільки води треба пити в літню спеку, щоб добре почуватись і уникнути зневоднення

Висока температура повітря може призвести до сильного зневоднення організму, що дуже небезпечно для людини, передають Патріоти України.

Медики попереджають, що остерігатись зневоднення варто, коли температура повітря перевищує 25 градусів. Тож зрозуміло, що коли за вікном +38...+40, просто необхідно подбати про те, як вберегтися від цього небезпечного стану.

Коли настає зневоднення

Організм людини втрачає воду щодня: з диханням, потом, сечовипусканням, сльозами та ін. Зазвичай він відновлює втрачену рідину через споживання води та їжі. Проте якщо людина втрачає багато рідини, але не достатньо її поповнює, організм зневоднюється.

Які ознаки зневоднення

  • Відчуття спраги
  • Запаморочення
  • Темно-жовта сеча з різким запахом та зменшення її кількості під час сечовипускання
  • Відчуття втоми
  • Сухість у роті, на губах і в очах
  • Головний біль
  • Судоми м’язів.

Сильне зневоднення є надзвичайним медичним станом, який потрібно негайно лікувати.

Щоб зменшити ризик зневоднення, служба охорони здоров’я рекомендує пити воду регулярно та коли ви відчуваєте будь-які з перерахованих вище симптомів.

Під час спеки потрібно випивати до трьох літрів води на день. Однак важливо розподілити цю кількість протягом дня, а не пити надмірно воду одразу.

Якщо важко пити через погане самопочуття, почніть із маленьких ковтків, а потім поступово пийте більше.

Під час зневоднення потрібно уникати вживання газованих напоїв, алкоголю, надмірно солодких напоїв, багато кави – ці напої можуть погіршити стан дегідратації.

В умовах війни часто виникає дефіцит питної води. Тому, якщо є така можливість, потрібно зробити запаси. Обов’язково беріть із собою питну воду у сховища та в дорогу.

У разі відсутності чистої питної води можна використовувати воду з бюветів, колонок, криниць, підземних джерел, дощову воду або проточну з крана.

Але цю воду перед вживанням обов’язково потрібно прокип’ятити протягом 5–10 хвилин.

Не вживайте неочищену воду – ризик отруєння може бути вищим за зневоднення.

А ви це знали? Чому не можна зберігати цибулю в холодильнику

п’ятниця, 25 квітень 2025, 11:36

Цибуля є обов'язковим інгредієнтом для супів, салатів, гарнірів та безліч інших страв. Але далеко не всі знають, як правильно її зберігати. Часто господині кладуть цибулю в холодильник, сподіваючись, що так вона довше залишиться свіжою. Насправді це п...

Варто знати всім! Як часто треба міняти наволочку, щоб мати здорову шкіру

п’ятниця, 25 квітень 2025, 10:57

Навіть найвишуканіший крем не врятує шкіру обличчя, якщо щодня вона торкається брудної наволочки. М’яка на дотик, ароматна після прання тканина — це не лише елемент затишку, а й справжній охоронець краси та здоров’я. Однак наволочка здатна стати й воро...