Зазвичай ми прикрашаємо своє житло рослинами через декоративні властивості їхнього листя. Але деякі з них можуть на додачу наповнити житло чудовими пахощами. Відбувається це у період цвітіння таких рослин. Якщо ви бажаєте прикрасити своє житло не тільки візуально, потрібно знати, які квіти забезпечать приємний аромат, передають Патріоти України.
За відповіддю на це питання британське видання Express звернулось до експертки із садівництва Меддісон Моултон. Вона склала свій топ ароматних рослин для дому. Причому базуючись не тільки на тому, який запах вони мають, але й на декоративних характеристиках.
Орхідея
Під час цвітіння орхідеї поширюють навколо себе різні пахощі. Залежно від виду вони можуть мати нотки спецій – кориці, ванілі чи шоколаду, або нагадувати запах інших квітів, таких як троянди та лілії. Окрім того орхідеї мають тривалий період цвітіння і можуть наповнювати оселю ароматом впродовж кількох місяців. Моултон порадила зупинити свій вибір на таких сортах, як брасавола вузлувата, що пахне конвалією, онцидіум з шоколадними нотками в ароматі або каттлея Вокера, що видає запах з нотками ванілі, змішаної з корицею. Але перед тим, як придбати собі цю примхливу рослину, обов’язково прочитайте повний гайд із догляду за нею для новачка
Гіацинт
За словами експертки, ці весняні квіти легко вирощувати на підвіконні і щороку вони радують не тільки пишним цвітінням, але і п’янким ароматом. Ви можете обрати собі квітку свого улюбленого кольору – не тільки пурпурово-синього, який є для гіацинтів типовим, існують також сорти, які мають білий, кремовий, рожевий, абрикосовий, жовтий і червоний, цвіт.
Лаванда
Зазвичай цю траву не вважають кімнатною рослиною, однак її можна успішно вирощувати в горщику на підвіконні. Рослина вимагає поливу лише тоді, коли її ґрунт повністю висохне. Під час внесення води переконайтеся, що ви проливаєте вазон глибоко, поки вода не пройде наскрізь і не вийде з дренажних отворів на дні. Не забудьте вилити зайву воду, яка витече у піддон. От і всі основні премудрості. Лаванда полюбляє яскраве сонячне світло навесні та влітку і реагує на нього цвітінням та приємним запахом.
Гарденія
З усіх видів цієї квітучої рослини найкраще почувається у домашніх умовах жасминоподібна гарденія. Вона дещо примхлива, але нічого екстраординарного все ж не вимагає. Щоби рослина цвіла і давала свій аромат, їй потрібна правильна температура – від 18 до 21 градусів вдень та від 15 до 18 градусів уночі. Кожні 2-3 тижні гарденію треба підживлювати добривами, а під час цвітіння одразу обрізати квіти, які звіяли – це стимулюватиме її випускати все нові бутони.
Хойя
Любите рослини, які можна вирощувати у підвісному кашпо заради красивих каскадів зелених пагонів? Хойя – ваш вибір. При цьому її білі, рожеві та червоні, схожі на воскові квіти поширюють навколо себе ніжний аромат, який не буде надто інтенсивним навіть у маленькому приміщенні. Хойї знадобиться багато сонячного світла. Також її краще не переставляти – вона погано переносить зміну положення. Полив має бути помірним, як і підживлення. Від завеликої кількості добрив хойя може навіть пропустити сезон цвітіння.
Сніданок – це важлива частина дня, яка допомагає відновити рівень енергії після ночі та забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Для здорового старту обирайте продукти, багаті вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують фізи...
В багатьох салатах використовують буряк. Він має приємну текстуру, досить нейтральний смак коренеплоду та добре поєднується з іншими інгредієнтами. Найчастіше згадують про «Оселедець під шубою» та «Вінегрет». Ще можна приготувати буряк з бринзою, кунжу...