Біла пліснява на кімнатних рослинах зникне назавжди - найефективніший засіб є у вас на кухні

Серед хвороб кімнатних рослин біла пліснява на ґрунті - одна з найнеприємніших. Заводиться вона через помилки у догляді, а знищити її не так просто, як хотілось би, передають Патріоти України.

На щастя, ефективний засіб можна знайти практично на будь-якій кухні. Виглядає ця хвороба як пухнастий білий наліт на землі і сама по собі не є дуже небезпечною, але свідчить про серйозніші проблеми, які можуть загубити квітку. Тому важливо знати, як боротись з білою пліснявою на квітах, і що робити після того, як вона зникне.

Видання Express звернулось до експертів-флористів, котрі пояснили, як позбутися плісняви в ґрунті та запобігти її повторній появі. Першим кроком вони порадити фізично прибрати заражену землю з горщика. Візьміть чистий інструмент, можна навіть просто ложку, і зніміть верхній шар ґрунту. Не забудьте після цього інструмент продезінфікувати. А ось три кроки, які потрібно зробити далі.

Використайте корицю

Популярна приправа має виражені фунгіцидні властивості, тому захистить ґрунт від розвитку плісняви. Візьміть пакетик молотої кориці і посипте нею землю в горщику. Це вб’є залишки грибів та їхніх спор. Але поки кориця діє, підливайте рослину тільки знизу, через піддон. Після того, як верхній шар ґрунту просохне, вносити корицю знову потреби уже не буде – це може знищити корисні форми грибків у землі.

Відрегулюйте полив

Щоби пліснява більше не поверталась, не перезволожуйте ґрунт у майбутньому. Відступіть від свого звичного графіку і підливайте рослину тоді, коли просохнуть верхні 3-5 см землі в горщику. Перевірити це можна пальцем або за допомогою зубочистки. Взимку кількість води і частоту поливу треба скоротити.

Тримайте рослини у світлому добре провітрюваному місці

Пліснява любить темні та теплі закутки із застояним повітрям. Ось чому рослину після враження ґрунту грибком варто перемістити у ліпше освітлене місце з хорошою циркуляцією. Сонячний ультрафіолет знищить залишки зараження. Але перед цим переконайтесь, що нові умови підходять вашій рослині. Наприклад, що вона не перебуває під прямими променями, якщо їй більше підходить розсіяне світло.

Важливо те, що опиняється на нашій тарілці: Вчені визначили дієту, яка допомагає зберегти здоров'я у похилому віці

п’ятниця, 25 квітень 2025, 7:56

У рамках 30-річного дослідження вчені встановили зв’язок між певним стилем харчування і високою якістю старіння — тобто досягненням 70-річного віку без серйозних хронічних хвороб, зі збереженою когнітивною функцією, стабільним психічним станом і можлив...

Народні прикмети на 25 квітня: Що потрібно зробити для гарного самопочуття, а чого уникати у Марків день

п’ятниця, 25 квітень 2025, 7:05

Народне свято 25 квітня відоме під назвами, Марк ключник, Василь-парильник. 25 квітня за новим стилем (8 травня за старим) вшановують пам'ять одного з апостолів євангеліста Марка. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідн...