Буде як нова! Як швидко очистити праску від нагару за допомогою господарського мила

Нагар на підошві праски виникає навіть у досвідчених господинь, але його чищення часто викликає проблеми. Здається, ніби забруднення пристигло намертво і його нічим не відмити. Багато хто намагається почистити підошву праски в холодному вигляді, але найкраще бруд відстає, коли техніка добре "смажить". Швидко почистити нагар можна в два етапи, але іноді достатньо і першого, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Коли підошва праски тільки-но отримала забруднення, тобто в процесі прасування, ви відчули, що праска немов вросла в матеріал, уже на цьому етапі можна позбутися частини або всього нагару. До речі, підошва прилипає до речі, якщо вона зшита з різних тканин або неправильно виставлена температура праски.

В разі моментального забруднення, необхідно насамперед використати щільну тканину з натуральних волокон, наприклад, рогожку, щільну бязь або вафельне полотно. Матеріал слід розстелити на кутку прасувальної дошки, виставити на прасці максимальну температуру і почати активно водити підошвою з нагаром по застеленому ребру прасувальної дошки.

Якщо весь нагар не пішов, то він хоча б перейшов у "неактивну форму", тобто можна продовжити прасування, не боячись забруднити речі. Уже після цього слід провести повноцінну чистку. Для цього знадобиться господарське мило, яке є майже в кожному домі.

Необхідно розігріти праску до середньої температури і провести шматком господарського мила по забруднених ділянках підошви, при цьому не захоплюючись в районі отворів для виходу пари. Мило плавитиметься, утворюючи слизький шар. Слід дати техніці трохи охолонути і вже над раковиною змити залишки мила злегка вологою губкою. У проблемних місцях можна потерти сильніше, щоб остаточно прибрати нагар. Мило потрібно повністю видалити з підошви, при цьому в жодному разі не ставте праску під проточну воду, попередила автор матеріалу. Після цього необхідно насухо протерти поверхню серветкою.

Також замість мила можна взяти спеціальний олівець для чищення прасок. Він теж застосовується на розігрітій до середньої температури техніці. При цьому потрібно бути обережними, оскільки олівець плавиться, і гарячі краплі стікають з підошви і застигають подібно до воску. Тому на підлогу або на стіл краще щось постелити перед цією процедурою. Коли всі рідкі залишки засобу стечуть, потрібно насухо протерти оброблювану поверхню, особливу увагу приділяючи проблемним зонам і отворам для виходу пари.

Не робіть так! Три помилки зіпсують якість смаженої картоплі

вівторок, 16 квітень 2024, 7:07

Для того щоб порадувати сім’ю чудовою картоплею, варто спочатку навчитися її готувати так, як це роблять у ресторанах. У кухарів гарнір завжди виходить відмінної якості. Спочатку у коренеплоду схоплюється скоринка, яка дозволяє м’якоті вийти апетитною ...

Народні прикмети на 16 квітня: Що українці традиційно робили на Іринин день і чого намагались уникати

вівторок, 16 квітень 2024, 7:05

Православна церква України 16 квітня за новим стилем вшановує пам'ять мучениць Агапії, Ірини, Ніки, Галини, Василини та багатьох інших. За старим стилем у свято сьогодні вшановують преподобного Микиту Кесарійського. . Свято 16 квітня відоме як Ірина ...