Буряк - дуже корисний овоч, багатий різноманітними мікро- і макроелементами. Цей коренеплід широко використовується в кулінарії, медицині і має безліч варіантів застосування.
Про це у своєму блозі розповідає фахівець з харчування Катерина Зажицька, передають Патріоти України.
Буряковий сік використовується для лікування і профілактики захворювань, пов'язаних з печінкою, нирками, жовчним і сечовим міхуром, лімфатичною системою. Вживання бурякового соку допомагає дуже добре очистити кров.
Свіжовичавлений сік буряка містить багато заліза, яке потрібно для:
- повноцінного кровотворення
- профілактики анемії
- підвищення рівня глюкози в крові
- нормалізації артеріального і внутрішньочерепного тиску
Буряковий сік дуже благотворно впливає на стан шкіри. Завдяки йому вирівнюється рельєф і поліпшується колір обличчя.
Також, буряковий сік благотворно впливає на імунітет і допомагає швидше відновлюватися організму після хвороби.
При прийомі фрешу з буряка виробляється серотонін, який позитивно діє на психоемоційну середу людини і допомагає позбутися від безсоння.
У складі напою багато йоду, а він потрібен для профілактики і лікування недуг, пов'язаних з щитовидкою і всієї ендокринної системою.
Завдяки вмісту харчових нітратів, які переробляються в оксид азоту, цей напій сприяє:
- розширенню судин
- поліпшенню кровотоку
- зниження тиску і підвищення ефективності будь-яких фізичних навантажень
А також, бетаїн, який міститься в буряку, допомагає організму краще засвоювати білок, що так важливо для підтримки м'язів в тонусі.
Ще кілька явних плюсів бурякового соку для корекції фігури - поліпшення обміну речовин і травлення в цілому, зниження рівня холестерину.
Для тих, кому напій до смаку, рекомендую додавати до нього апельсиновий або морквяний соки в пропорції 1/4.
Але важливо відзначити: буряковий сік протипоказаний при:
- сечокам'яної хвороби,
- низькому тиску і підвищеному рівні цукру в крові
Як розповідає фітнес-тренер, консультант з харчування Шигонцева Тома - обов'язково потрібно відстоювати буряковий сік 2-3 години в холодильнику перед вживанням.
Шкода бурякового соку
При вживанні бурякового соку варто проконсультуватися з лікарем, так як можливий прояв алергічних реакцій. Тому введення цього продукту слід проводити обережно.
Крім цього, сік з буряка протипоказаний людям з:
- непереносимістю буряка
- гіпотонікам
- людям з хворобою 12-палої кишки і шлунка
Як приготувати буряковий сік в домашніх умовах
Щоб буряковий сік вийшов якісним і максимально корисним, потрібно відповідально поставитися до вибору продукту для його виготовлення.
Хороший буряк повинна бути пружною, бордового, червоного або фіолетового кольору. Плоди варто вибирати до 12 см в діаметрі. При розрізі на буряках не повинно бути вкраплень білого і чорного кольору, оскільки це ознака псування буряка. А наявність зелених паростків буде свідчити про молодість овоча, а значить і про його соковитості. Перед застосуванням продукт добре промивається і очищується від шкірки.
Для того, щоб сік швидко не зіпсувався і не втратив свої корисні властивості, його поміщають в холодильник, де він повинен відстоятися. Його властивості в цей час набирають максимальну силу.
Час зберігання не повинно перевищувати 12 годин.
Рецепт бурякового соку
Для приготування соку знадобитися 1 середня буряк.
Перед приготування соку гарненько промийте коренеплід, очистіть його від шкірки. Наріжте на середні шматочки і занурте в соковижималку.
Далі, поставте свіжовичавлений сік в холодильник на 2-3 години, щоб він настоявся, після цього ароматний буряковий сік готовий до вживання.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...