Гранована склянка була справжнім символом колективізму Радянського Союзу, вона об’єднала багато поколінь і стала невід’ємним елементом побуту кожної родини. Її використовували у їдальнях, кафе, потягах, на кораблях та офіційних заходах. Розповідаємо про історію створення гранованої склянки, посилаючись на матеріал ресурсу "Главред", яка її справжня символіка, чому саме 16 граней, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
11 вересня 1943 року на скляному заводі у місті Гусь-Хрустальний було вперше виготовлено грановану склянку. Офіційно дизайн склянки приписують Вірі Мухіній, яка є авторкою монументальної композиції "Робітник і Колгоспниця", однак вона лише вдосконалила її форму.
Гранована склянка завдяки своїй простоті, зручності та міцності швидко здобула популярність. Напевно, не було жодної родини, підприємства чи установи, де б не використовували цю річ.
Згідно традиційної версії, грані склянки символізують кількість союзних республік (16), які входили до складу СРСР у 1943 році. А верхній обідок означав єдність усіх народів. Її було створено, щоб утвердити дух колективізму, вона стала неофіційним символом Радянського Союзу.
Насправді, грановану склянку випускали у різних варіантах, вона мала також 10 граней, однак це не впливало на стандартну ємність, яка становила 200 мл до обідка і 250 мл до країв.
Є декілька причин, чому популярною стала склянка, яка мала 16 граней, а не 10.
Успішне вирощування овочів на городі залежить не лише від догляду, але й від правильного розташування культур. Виявляється, деякі рослини можуть "не дружити" між собою, негативно впливаючи одна на одну, передають Патріоти України. Це явище відоме у нау...
Капустянка або вовчок, медведка чи ведмедка, як її ще по-різному називають городники, вважається однією з найбільш підступних і небезпечних шкідників на городі. Вона нищить усе на своєму шляху: коріння овочів, саджанці, цибулини квітів. Найгірше те, що...